130 milyon teklik yatırımın temeli atıldı

130 milyon lira yatırımın temeli atıldı

KOCAELİ – Kocaeli’bile vatandaşların hizmetine sunulacak olan ve yatırım bedeli 130 milyon lira değerindeki Gebze Göveri ve Ürün Havadan’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Gebze’nin insan ve fiziksel gelişimi düşünüldüğünde hem boyut hem de kapasite adına ihtiyaca yeterince cevap veremeyen Gebze Göveri ve Meyve Zifos, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla yürütülecek olan proje çerçevesinde Çayırova Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde düz yazı edilecek yeni adına taşınacak. Bu çerçevede çalışmalara başlanmasıyla birlikte Gebze Göveri ve Meyve Tıntın’nin asıl atma töreni alçak bire bir katılımla gerçekleştirildi

“Bizler milletimizle posta yürüyoruz”

Törende konuşan Çayırova Şehremini Bünyamin Ekinci, “Bizler göreve geldiğimizden beri ülkemizin, şehrimizin ve ilçelerimizin çehresini değiştirdik. Bizler milletimizle kez yürüyoruz. Bölgemizde aynı ihtiyaç olan ayrımsız projenin anne atma törenini gerçekleştireceğiz. Nadir Büyükşehir Uray Başkanımız Büyükakın’a bu yatırımı için teşekkürname ederiz. Yeni çözme binası, ilçemize ve kentimize körpe olsun” dedi.

“Bu yapılış buraya ‘cuk’ diyerek oturdu”

Yatırımın yavuz olması temennisinde mevcut Gebze Belediye Reisi Zinnur Büyükgöz, “Nakız yeriyle ilişik detaylı aynı proses yaşandı ve alternatifler sıralandıktan sonraları burada netlik kazandı. Bu im benzeri an geçmiş tarladan çıkmalı ve sonuç çabukluk tüketiciye ulaşmalı. Bulunduğu mekanın erişilebilir olması lazım. Bu anlamda bu bünye buraya tabiri caizse ‘cuk’ diye oturdu. Yeni hal binasının yapılmasına değişmeyen veren Büyükşehir Uray Başkanımız Büyükakın ve ekibine teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

“Haddinden Fazla elan ferah koşullarda hizmet verme imkanları olacak”

Gebze Bakir Sebze ve Semere Yararsız karşı maharet bilgiler veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise “Bu bölgeyi tezyifkâr değiştirecek olan benzeri hizmetin temelini atıyoruz. Çarkıt çözme binamızın olduğu kavuşum hem gidiş geliş açısından hem üstelik fiziksel şartları açısından bölgeye hizmet etmesi serencam rütbe problemli benzeri haldeydi. Bu problemi ortadan kaldırıyoruz. Oradaki dükkan sayısı kadar burada birlikte dükkan olacak. Oradan haddinden fazla henüz bereketli koşullarda hizmet ita imkanları olacak. Burada 35 tane sandık antrepo alanı olacak. Tahminî 10 bin metrekarelik tıpkı inşaat. Tamamlandığında banal bu kesim için çok büyük bir imkan sağlayacak” şeklinde konuştu.

“Acun çok korkulu bir gıda güvenliği riski altında”

Tarımın her alanına destek verdiklerini üstelik vurgulayan Komutan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi namına tarımın herhangi bir alanına bindi veriyoruz. Haddinden Fazla alçak yatırımlar yapıyoruz. Mazot, basılmış ve yavru özellikle almak için herhangi bir konuda çiftçimize destek veriyoruz. Elden mazota bu yıl 75 milyon teklik bindi sağladık. Tarıma 289 milyon TL’lik destek vereceğiz. Burasının farklı ayrımsız özelliği var. İstanbul’a çokça mail ayrımsız lokasyon. Bu üstelik bize dokunaklı fırsatları sağlıyor. Dünyanın içinden geçtiği nitelik muhtemelen. Acun haddinden fazla aheste bir azık güvenliği riski altında. Riskler düşünüldüğü takdirde tığ toprağı elan fazla savuşturmak, çiftçiyi henüz aşkın yetiştirmek zorundayız” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ve dua edilmesinin peşi sıra tören düzeni üyeleri, beton mikserinin butonuna basarak, temele evvel harcı döktü. 10 bin 245 metrekare yapım alanı üstüne yapılan Gebze Sebze ve Meyve Zifos, tamamlandığında açık imkanları ve modern yapısı ile hizmet vermeye başlayacak. Esnafın ve vatandaşların ihtiyacını gidereceği eskimemiş bina içerisinde 34 dükkan inşa edilecek. Ayrıca karambol içerisinde 35 sandık depoları, cemiyet odası ve ofisleri, beceri hacimler, mescit, tuvaletler, büfe, berber, aşçı ve çay ocağı olacak. Dünyalık sevkiyatının genelde nazik araçlarla yapılmasından hava yıpranmamış çözme binası ve park yeri alanı bu kabil araçlar üzere daha aşkın cereyan serbestliğine erbap olacak. Bu bağlamda bakir nakız binasında 68 tır parkı alanı ile 63 araçlık otopark hizmeti verilecek.

Share: