15’li Ragbi Erkek Milli Takımı, Sırbistan’a 23-6 yenildi

– 15’li Ragbi Erkek Milli Takımı, Sırbistan’a 23-6 yenildi

TRABZON – Türkiye 15’li Ragbi Ayvaz Milli Takımı, Avrupa Konferans 2 Cenup Ligi Takım müsabakasında Sırbistan’a 23-6 yenildi.

15’li Ragbi Balaban Ayvaz Milli Takımı, Avrupa Konferans 2. Ligi Güney Kol’ta, Sırbistan ile Vakfıkebir Stadı’nda karşılaştı. İlk yarısı 13-3 Sırbistan’ın üstünlüğüyle sona eren müsabakada Ragbi Balaban Erkek Milli Takımı, Sırbistan’a 23-6 yenildi.

Maçın peşi sıra gazetecilere açıklamalarda mevcut Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Amaç Pazan, seçme mağlubiyetin bir bahanesi olur ama bire bir bahanenin arkasına sığınmadıklarını belirterek, “Ragbi burada 6-7 yıllık serüveni olan benzeri kol. Zımnında arkadaşlarımız gerçekten afet kırana dediğimiz husus bu olsa icap, sakat olmak için temas şeyi yaptılar. Arada Sırada olmayınca olmuyor. Dediğim kabil 6 yıllık sürede fakat bu kadar kabil. Karşımızdaki ülkeler 50-60 yıldır bu sporları eden ülkeler. Bahanenin arkasına sığınmıyoruz amma zamana ihtiyaç var. çabucak rastgele madde olsun istiyoruz ama sükse için bütün parametrelerle tamamlamanız gerekiyor. Ego inanıyorum ki Türk milletinin kanına üstelik yapısına dahi akıllıca tıpkı kol. Alelhusus Trabzon’a maçı vermemizin sebeplerinden birisi üstelik buydu. Önümüzdeki yıllarda çokça elan domuzuna yerlerde olacaktır. Türk genci Türk kadını her yerde en iyisini zaten yapıyor. Ragbi de aynı zaman bire bir yerlere ati. Bütün bu arada çokça iyicene başarıları izleyeceğiz diyerek düşünüyorum” dedi.

Pazan, Trabzon halkının göstermiş olduğu ilgiden da memnun olduklarını rapor etti.

Share: