19. Konya Tarım Fuarı, 235 bin 195 ziyaretçiyi ağırladı

19. Konya Ekincilik Fuarı’nı 235 bin 195 dirilik görüşme etti.

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, yaptığı yazılmış açıklamada, Konya Ekincilik Fuarı’nın, Konya’nın yıl içre en aşkın ziyaretçi çekici etkinliği olduğunu, beş aktarılma boyunca yapılan ticaretle fuarın Konya ekonomisine balaban katkı sağladığını ifade etti.

Konya Ekincilik Fuarı’nın bu yıl 81 ilden ve 83 ülkeden 235 bin 195 ziyaretçiye eş sahipliği yaptığını tamlayan Öztürk, şunları kaydetti:

“Fuar süresinde 1,5 bilyon lira üzerinde sıcak bey yapılmıştır. Bu rakam fuarın murahhas firmalara sağladığı katkıyı göstermektedir. Bire Bir zamanda fuar boyunca kurulan aksiyon bağlantıları özellikle tarım makineleri olmak üzere, sektörün üretim kapasitesini, ensiz içi ticaretini ve yıllık ihracatını üstelik zait ayrımsız etkendir. Fuarımız mikro içinden ve ev dışından katılan firma temsilcileri ve ziyaretçileri ile Konya ekonomisine birlikte balaban yardım sağlamıştır. Konaklama, yiyecek-içme sektörü ile hizmetler sektörümüzün tamamına fuar süresince şişman ayrımsız zindelik gelmektedir. Bu açılardan değerlendirdiğimizde bu yıl de fuarımızın şehrimiz ve sektörlerimiz açısından eli nimetli geçtiğini görmekteyiz.”

Share: