2 kişiyi tüfekle rehin almıştı; 92 yıla büyüklüğünde hapsi istendi

ESKİŞEHİR’de cebe zoruyla gasbettiği komşusunun aracıyla gittiği akaryakıt istasyonunda çalışan Halit Aladağ ile yoldan güzeşte İrfan Poltara’yı tüfekle rehin düzlük, kurnaz vasıtasıyla bacağından vurularak yakalanan Sabahattin Yenigün (22) karşı, aralarında öldürmeye teşebbüs ile kalifiye yağmanın birlikte bulunduğu 4 suçtan 92 yıla büyüklüğünde mapushane cezası istemiyle sevgili açıldı.

Mahmudiye ilçesine sınırlı Mesudiye Mahallesi’nde oturan ve aylak olduğu tamlanan Sabahattin Yenigün, mart ayında komşusu Ferit Takan’ı silahla tehdit yazar 26 ABV 768 plakalı otomobilini gasbetti. Araçla ilçedeki tıpkısı akaryakıt istasyonuna giden Yenigün, çalışanlardan Halit Aladağ’ı de elindeki tüfek zoruyla araca bindirip, Mesudiye Mahallesi’ne döndü. Yenigün, mahallede yoldan güzeşte İrfan Poltara’yı de ayağından yaralayıp dengesiz aldı. Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye Eskişehir Cingöz Komando Er Bölüğü’nün yanında Eskişehir Güvenlik Müdürlüğü Hususi Harekat, Terörle Uğraş ve Güvenlik Şubesi ekipleri irsal edildi. Kül uyarılara rağmen teyit olmayan Yenigün, bacağından vurularak yaralandı. Hastanedeki tedavisinin peşi sıra taburcu edilen Yenigün, gözaltına alınıp, tutuklandı.

92 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOREskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, vakfedilmiş maznun Sabahattin Yenigün için soruşturmasını tamamlayıp hazırladığı iddianameyle 3’üncü Bunaltıcı Ceza Mahkemesi’ne sevgili açtı. İddianamede Yenigün amacıyla öldürmeye girişim, kalifiye yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve bölük dokunulmazlığını ihlal suçlarından 53 yıldan 92 yıla kadar hapishane cezası istendi. İddianamede Ankara Kent Hastanesi’nden alınan rapora göre de maznun Sabahattin Yenigün’ün bellek sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

Tutuklu maznun Sabahattin Yenigün, son teşrin ayında bilgili karşısına çıkacak.

Share: