2 yavru annesi eş, tentene dantel kök işliyor

2 bala annesi eş, tentene dantel üs işliyor

KOCAELİ – Kocaeli’da kıvrak 2 yavru annesi Vildan Çipo, katıldığı kursta kaynakçılık eğitimi alarak çalıştığı okulda dahi tamiratlar tahsis etmek için kolları sıvadı. Süfli yaşta önceki ilk babasından kaynakçılığı gören Demir, ağırşak yardımıyla hünerlerini göstermeye sabırsızlanıyor.

Kocaeli’birlikte cıvıl cıvıl 2 bala annesi Vildan Demir, aldığı eğitimlerle kaynakçılığı öğrendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Hanek Eğitim Bilimi Kursları’nda kaynakçılık eğitimi kayran Çipo, hünerlerini bu alanda da gösterdi. Kıytırık yaşta babasından kaynakçılığı gören Çipo, yeniden kaynakçılığa alçalma sarınca dört gözle makul aynı ağırşak bekledi. Kursun açılmasıyla hemcinslerinin tersine genelde koca kursiyerlerin tercih ettiği ‘Örtülü Elektrot ve Dip Kaynağı’ üzerine eğitim bilimi aldı. Çipo, kaynak yaparken çalışacağı ortamda gereken alet ve malzemeleri belirleyip düzenleme yaparak, metaller üzerindeki gestalt bozukluklarını görmek ve metaller üzerinde imale bükme yapabilmeyi öğrendi. Antrparantez çipo ve benzeri metalleri istenen ölçülerde kesip birleştirmeyi öğrenerek, havşa fethetmek ve bunun birlikte yelek işlemleri amacıyla delgi bürümek, perçinleme işlemlerini muktedir olmak, oksi doğal gaz ile kenar, ufki profil ve smaç ek kaynağı yapabilmeyi öğrenerek uygulama yaptı.

“Kadının yapamayacağı aynı husus namevcut”

Ücretsiz eğitim almanın kendileri için şişman üstünlük olduğunu rapor fail Vildan Demir, “Atatürk Ortaokulu’nda hizmetli adına görev yapıyorum. Hamur işini henüz önceki babamdan görmüştüm çokça amatör olmama rağmen babam bana haddinden fazla aşkın öğretmedi. Henüz bilahare çalıştığım okulda mütenevvi tamir ihtiyaçları olmaya başladı. Ben hem okulda hem de evde bu çeşit fay çıkıkları onarmak amacıyla bu işi yeryüzü dolgunca öğrenebileceğim yeri araştırmaya başladım. KO-MEK benim üzere haddinden fazla ferah benzeri fırsat oldu burada hempa ortamı ve terbiye şartları çok ferah. Sağlıklı olsun eşim bindi verdi önceki, sonrasında çocuklarım da ‘Yaparsın anne’ dediler. ‘Erkek işi bu, hangi işin var orada?’ diyenler üstelik oldu elbette ama bir kadının de yapamayacağı benzeri molekül bulunmayan bence” diye konuştu.

Share: