3 haftadır zayi olan Aydınlı insan temas yerde aranıyor

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde evinden motosikleti ile ayrılan ve bir daha kafasız dönmeyen evli ve 2 yavru babası Yazar Coşkun’ndan 3 haftadır selen alınamazken, ailesi bastırdığı el ilanları ile çıkmaz sokak Ateşli’u arıyor.

Edinilen bilgiye bakarak, Çobanhisa Mahallesi’nde hayat dolu Edip Coşkun 3 hafta önce motosikletine binerek evinden ayrıldı. Geceleyin geç saatlere kadar evine kavrayışsız dönmeyen ve hayatından endişe mahsus Coşkun’un ailesi karakola her an zayi başvurusu yaptı. Asayiş güçleri marifetiyle değme yerde aranan Ateşin’un ailesi birlikte bastırdığı halk ilanları ile sokak çıkmaz gezerek bulaşık bulmaya çalışıyor. en son Karacasu kaza merkezinde görüldüğü tez edilen babası için eşi Müstakil Kaşan ile babasının izini süren Nurşen Ateşli Kaşan, “Babam kaybolmadan 4 ay geçmiş annemden bilgisiz 100 bin TL’ye tarlasını satmış. Bu yüzden aralarında ağız dalaşı daha çok ve annem evi terk etti. Nereye gitse eve dönmezlik etmez, bizi bilgisiz bırakmazdı. Evden çıktığı günden beri telefonuna ulaşılamıyor. Ne kendisini ne üstelik motosikletini gören yerini bilici bulunmayan. Meraktan ölüyoruz” dedi.

Babası bulunmayınca CİMER’e de ihbarda bulunduğunu belirten Kaşan, “CİMER’e yazdıktan sonra İl uyanık Komutanlığı’ndan hususi kadro geldi. Babamı onlar üstelik arıyor. Kişi imkanlarımızla tığ üstelik ayrı arıyoruz. Karacasu’ya bağlı Yenice Mahallesi’ndeki aynı gazinoya gittiğini biliyoruz. Oraya gidip sorduğumuzda tanımadıklarını söylediler. Kuyucak’a vabeste Çamdibi Mahallesi’ndeki muhtarın oğlundan 11 bin TL alacağı varmış. Gidip araştırdığımız birlikte parayı babama verdiğini söylüyor. Parayı alıp almadığını da bilmiyoruz. Başına aynı iş gelmiş olmasından korkuyoruz. Aramadığımız vadi sormadığımız kimse kalmadı. Sunma ufak aynı bulaşık yok. Tek mi gören, alim olamaz? Hayatından bulut ediyoruz” diyerek konuştu.

El ilanı bastırıp mahalle mahalle, çıkmaz çıkmaz gidebileceği yerlere aramayı sürdüren Ateşin ailesi, kayıp adamın bulunması üzere yetkililerden yardım bekliyor. Eş, yerini bilen evet birlikte görenlerin adamlık namına, Cenabıhak rızası üzere 112’yi arayarak veri vermelerini istedi. – AYDIN

Share: