4 kamer ilk beyzbol sopasıyla tokatlayarak komalık etmişlerdi! Bedbaht bekçi hayatını kaybetti

31 Mayıs Salı günü saat 10.00 sıralarında Beyoğlu Taksim’birlikte çıkmaz içerisinde mevcut boş bire bir binada yaşayıp, ayrımsız zamanda binanın bekçiliğini eden Mehmet Göçkün’in bulunduğu yere motosikletle gelen 3 şahsiyet binaya çekmek istedi. Mehmet Göçebe ise şahısları binaya almayarak uzaklaşmalarını söyledi. Uyarının ardından motosikletle sokaktan uzaklaşan kişiler, tıpkısı müddet sonradan yine gelerek binaya başlamak isteyince bekçi Göçebe ile aralarında ağız dalaşı çıktı.

SOPAYLA KOMALIK ETTİLER

Yaşanan tartışmanın ardından saldırganlar, dideban Göçkün’i aralarına alarak beyzbol sopası ve motor kaskıyla kafasına vurarak zedelenmek yazar fenomen yerinden kaçtı. İhbar konusunda görüngü hesabına mevrut afiyet ekipleri, yaptıkları ilk müdahalenin ardından bekçi Göçkün’i ambulansla Taksim Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Vücudunun muhtelif yerlerinde kırıklar olan ve bilinci sınırlı olan Mehmet Göçebe, yapılan tetkiklerin arkası sıra ameliyata alındı. Komaya giren Göçebe’in daha sonraları ağırbaşlı bakımda tedavisine bitmeme edildi.

SALDIRGAN YAKALANDI

Öte yandan olayı gerçekleştiren suratsız 3 şahsın belirleme edilerek yakalanması için iş başlatan Beyoğlu İlçe Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Büro Amirliği polisleri, çıkmaz içerisinde kâin asayiş kamerası görüntülerini yegâne biricik inceledi. Yapılan incelemelerde olayı gerçekleştiren şahısları sokağa geldikleri motosikletin plakası ele verdi. 34 KN 5092 plakalı motosikletten yola sâdır polis güçleri, motosikletin sahibinin Melik B. olduğunu tespit etti. Kağan B. olaydan biraz dönme bilahare motosikletiyle yaralamalı trafik kazasına karıştı. Bu konuyla ilişik emniyete götürülen Hakan B., “kasten cerh” suçundan firari adına arandığı ortaya çıkınca gözaltına alındı. Emniyette ifadesi alınarak adli işlemleri yapılan Melik B., irsal edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Devam fail çalışmalarda özge 2 insan birlikte yakalandı.

4 KAMER SONRADAN HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan komaya giren Mehmet Göçebe, tahminî 4 kamer sonraları hayatını kaybetti. Göçer’in cenazesi Çorum’un Sungurlu ilçesine vabeste Demirşeyh köyünde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Yaşanan beyzbol sopalı ve kasklı yılgı anları ise asayiş kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde şahısların bekçiyi aralarına alarak zedelenmek ettikleri ve sonrasında kaçtıkları görülüyor.

“KOMAYA SOKANA KADAR DÖVMÜŞLER”

Olayla ilişkin mütekellim bir yurttaş, “Esnaf arkadaşlardan öğrendiğimize bakarak evsiz bire bir abimiz varmış. Başlangıçta evsizmiş sanırım ama kendisine bekçilik işi vermişler. Yersiz bire bir çatı varmış, oraya bekçilik yapıyormuş. O süreçte bundan bire bir 4-5 ay öncesinde 3 dirilik binaya girmeye çalışmış. Kendisi binaya bekçilik yaptığı amacıyla izin vermemiş. O 3 birey daha bilahare ferasetsiz gelmişler ve ellerinde kask ve beyzbol sopaları varmış sanırım. 45-50 yaşlarında tıpkı abimizmiş. Bunlar geçmiş motorla gelmişler. Bekçi abimiz içeriye girmelerine müsaade etmeyince bire bir 15 zaman sonraları esasen gelmişler. Et Kafalı geldikten sonra beyzbol sopalarıyla, kaskla falan vurarak komaya sokana büyüklüğünde dövmüşler. Nokta abimiz 4-5 kamer büyüklüğünde hastanede komada eskimiş. Geçen günlerde bile ölüm ettiğini öğrendik” dedi.

Share: