4 yaşındaki yavru annesinin hayatını kurtardı

ABD’nin Wisconsin eyaletinde hareketli 4 yaşındaki Logan ünlü bala, el nâkil annesinin hayatını kurtardı. Acil müzaheret hattını arayan Logan, akıllıcasına bilgi vererek sağlık ekipleri gelene kadar sakince telefonda kaldı ve ağlayan aynı yaşındaki kardeşiyle ilgilendi. Polis, Logan’a cesareti simgeleyen sertifika verdi.

Wisconsin eyaletinin Sheboygan Falls adlı kasabasında tüvana Logan ünlü 4 yaşındaki basit çocuk, annesinin defa geçirmesi üstüne ivedi arkalama hattını aradı. Telefondaki görevliye akla yatkın bilgileri veren Logan, esenlik ekipleri gelene kadar sakin aynı şekilde telefonda kaldı ve 1 yaşındaki adi kardeşiyle ilgilendi. Annesi Kayla Tiftik, yıllar geçmiş geçirdiği benzeri atiklik treni kazasından sonradan aralıklarla tutarga benzeri nöbet geçirdiğini, bu türlü durumlarda 4 yaşındaki Logan’a ne yapması gerektiğini öğrettiklerini belirtti.

Geçen ay yaşanan olayla ilgili olarak polis, Logan’a geri ‘Hayat Halaskâr Sertifikası’ verdi. Polis aracılığıyla yapılan açıklamada “Logan’ın annesi aynı nöbet geçiriyordu ve tıbbi müdahaleye ihtiyacı vardı. Logan sakince 911’i aradı ve santral memuru Sarah’ya neler olduğunu ve annesinin yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Logan, lüzumlu kaynaklar eve gelene kadar telefonda Sarah ile kaldı. Logan 1 yaşındaki kız kardeşini bile rahat tutmayı başardı” ifadeleri saha aldı.

Share: