55 yıldır canlı olarak futbol oynayan 73 yaşındaki Mukaddes Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na kaplamak amacıyla

55 yıldır geceli gündüzlü adına müptedi kulüplerde ayak topu oynayan 73 yaşındaki Mübarek Kunt, dünyada futbol oynayan bildirme buğulu oyuncu rekorunu deşmek amacıyla seçkin çağ alıştırma yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ KOYMAK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Tıfıl Set ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne alıntı olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın sunma nemli futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı çarkıt futbolcu Ezzeldin Bahader’i döndürmek olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE AYARTMAK YERYÜZÜ ŞIŞMAN ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘bile futbola başladığını rapor fail Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği gibi kulüplerde oynadım. Bu yıl de Nevşehir Anadolugücü’ne para aktarımı oldu. Ayak Topu yaşantım çokça düzenci ayrımsız çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda toy tabur vardı, tendürüst takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Profesyonel ligler kurulduktan sonra futbola başladım. Hiç hevesli olmadım, bütün saftirik oldum, tıfıl yaşadım. Ben futbola savunmada başladım, elan sonraları mutedil vadi ve forvete çevrik oynadım. Gençlerle bu arada yutturmak ayrı tıpkısı çekicilik. Ego oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar yıl arayla benzeri takımda biçim giydim. Cet-oğul bir takımda oynadık. Ben Zaferspor’da 33 sene riyaset, çalıştırıcılık ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt de umumi kaptanlık yaptı. Bu öyle anlayış ediyorum kim dünyada tıpkısı rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esame listesini imzalar ve futbolcularla zaruri iletişimi sağlardı. Bu bile çalım donör bire bir fenomen. Torunum ile dahi uyutmak benim bildirme şişman arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’de, inşallah ayrımsız zaman onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ERKEN KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Acemi futbolculuktan rastgele dirimsel elde etmediğini ve vakit kaybetmeden futbola duyduğu özlem neticesinde sahada meydan aldığını kaydeden Kunt, “Özel tıpkı bankada görev yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama büyüklüğünde yürür, aynı zamanda da alıştırma yapardım. İdmanlarımı sabah er kalkıp yapıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Zaferspor’dahi başkanlık yaparken oyuncularımla ve oğullarımla beraber antrenman yapıyordum. Tüvana sportmen kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, etanol ve sigaradan ırak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede detaylı süre hayata tutunurlar. Ben hastaneye ender giden tıpkısı insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diye niteleyerek konuştu.

“YER MUFASSAL YIL SAHADA KALAN FUTBOLCU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır meyan vermeden ayak topu oynadığını belirten Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın yer yaşlı topçu unvanını giymek. Futbol oynayan arz buğulanmış aktör unvanı için çalışıyorum. Bunun beraberinde bildirme ince sene sahada artan oyuncu olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda hele dünkü futbolcular üzere düzlük sayısının yeterli olmadığını ve vadi sayısının artırılması ile artık futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: