6 aylık Kahraman çağa, depremin 80. saatinde salim kurtarıldı

Türkiye’yi sarsan ve 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerin 80. saatinde 6 mahiye Alp süt kuzusu, Adıyaman’daki enkazdan sıhhatli namına çıkarıldı.

Kahramanmaraş merkezli olan ve Türkiye’de 10 ili kısık şekilde etkileyen depremin peşi sıra bölgede binlerce ekibin çalışmaları sürüyor. Ekiplerin çalışması sonucu kâh enkazlardan vatandaşlar salim namına kurtarılıyor.

Depremin evvel haset Kalaba’dan bölgelere giden ekipler çalışmalarını sürdürürken, Adıyaman’da mevcut AFAD Kargaşa ekibi ve gönüllüler, 6 maaş Kahraman Çalış isimli bebeği enkazdan sağlıklı kurtardı. Afiyet durumunun ferah olduğu öğrenilen Yiğit süt kuzusu, afiyet ekiplerine tasdik edildi.

Geçici görevlendirilme ile Adıyaman’da bulunan Kargaşa Valisi Tuncay Sonel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah razı olsun, devletimiz, milletimiz umum ele. Ağır benzeri iş var. 6 mahiye Kahraman Çalış bebeğimiz Ordu AFAD ve gönüllülerinin çalışmasının sonucu iyi adına çıkartılmış ve acil esenlik ekiplerine teyit edilmiştir” ifadelerine kayran verdi. – ADIYAMAN

Share: