6’ncı İnönü Geleneksel Halı Düzlük Turnuvası kazananı Oklubalı Deneyimsizlik Spor oldu

– 6’ncı İnönü Anadan Görme Halı Saha Turnuvası kazananı Oklubalı Cahillik Spor oldu

İnönü Şehremini Porte Bozkurt:

“Kazanan hukuk oldu”

“Bu turnuvalar anadan görme halde bitmeme edecek”

ESKİŞEHİR – Eskişehir Oklubalı Gençlik Spor’un birinciliğini ilan ettiği 6’ncı Anadan Görme Halı Meydan Ayak Topu Turnuvası’nı değerlendiren İnönü Belediye Reisi Değer Bozkurt, “Sınavı kazanan bağlanak, el birliği ve hukuk oldu” şeklinde temennilerde bulundu.

Eskişehir’in İnönü İlçesi’nde bu sene 6’ncısıı planlı Geleneksel Halı Düzlük Futbol Turnuvası sona erdi. Okbalı Toyluk Spor ve Çetmar’ın karşılaştığı bitiş müsabakasında kazanan taraf 6-2’lik adet ile Okbalı Deneyimsizlik Spor oldu. 14 takımın ve 140 sporcunun savaş ettiği turnuvanın törenine İnönü halkı özellikle kalkmak amacıyla, SELIM Parti Eskişehir Saylav Prof. Dr. Emine Aydınlık Günay, İnönü Kaymakamı Tolga Ustaoğlu ve İnönü Belediyesi Başkanı Mesabe Bozkurt de katılarak, “Bu turnuvanın asıl amacı insanları, takımları ve kaza içerisindeki kardeşliği pekiştirmektir” dedi.

“7’den 70’e bütün buraya geldi”

Kupa töreni gösterileri sonrası açıklamalarda mevcut İnönü İlçesi Başkanı Kıymet Bozkurt, “6’ncı Anadan Görme Halı Kayran Ayak Topu Turnuvası’nı düzenledik. Pandemi nedeni ile 2 yıldır bu turnuvayı yapamıyorduk fakat bu yıl baştan başlattık. Toplanmış 14 topluluk başvurma etti ve tahminî 15 gündür müsabakalar devam ediyordu. Burada cemi İnönü halkı, kadını ve erkeği ile 2 hafta boyunca maçları seyretti. İnsanlar bir ayrım arıyordu. Bu değişikliği gerçekleştirdik. 7’den 70’e bütün buraya geldi. Gördüğünüz üzere yüzlerce adam bu maçları izlemek için burada kânunuevvel geçirdi” şeklinde konuştu.

“Önümüzdeki yıl yine buluşacağız”

Turnuva ile ilçedeki kardeşliği ve dostluğu pekiştirmeye çalıştıklarını rapor eden Komutan Bozkurt, konu ile ait yerine sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bunların kâffesi hukuk maçıydı. 15 gün sonra kazanan Oklubalı Spor oldu, amma temel sınavı kazanan bağlantı, beraberlik ve ülfet oldu. Bu yüzden tığ bile çokça memnunuz. Bu organizasyonda fariza düz İnönü Şehremaneti personelimiz ilkin almak amacıyla hakeme, sağlık ekibi, sporculara ve İnönülere, Kaymakam’ımıza ve Eskişehir Milletvekilimiz Emine Ziya Günay’a çok teşekkürname ediyorum. İnşallah bu turnuvalar geleneksel halde devam edecek ve önümüzde yıl yeniden buluşacağız.”Share: