8 yaşındaki Ahmet’in apartman girişindeki Türk bayrağını selamlaması güvenlik kamerasında

Kayseri’birlikte judoya revan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci’nin apartman girişinde asılı Türk bayrağını selamlaması güvenlik kamerasına yansıdı.

Kayseri Orman İşletme Müdürü olan babası Yasin Biberci’nin yönlendirmesiyle benzeri sene geçmiş judoya başlayan Ahmet Yasin Biberci, alem sevgisiyle emsal oldu.

Spordan döndüğünde apartman girişinde somurtkan Türk bayrağını gören Biberci durup judocu selamı verdi. Daha sonra asansöre yönelen çocuk binmeden evvel dönerek esasen bayrağı selamladı.

Apartmanın asayiş kamerasından bu anları izleyen sülale, çocuklarının davranışıyla gururlandı.

Ahmet’in bayrağı selamladığı görüntüler bazen sosyal iletişim araçları hesaplarından birlikte paylaşıldı.

Ahmet Yasin Biberci, AA muhabirine, vaktiyle karateyle ilgilenen babası aracılığıyla judoya yazdırıldığını ve sporu çok sevdiğini söyledi.

Şu anda turuncu batın taktığını ve 15-20 cereyan öğrendiğini anlatım eden Biberci, “Sporda hep esenleme veriyorduk, girerken çıkarken. Ondan heveslendim, ego de selam verdim. Apartmana girdim, bayrağı görünce esenleme verdim, sonra asansöre bindim, buradan birlikte esenleme verdim. Bizim üzere 3 öz çok yüce. Biri Kur’an-ı Cömert, ikincisi Türk bayrağı, üçüncüsü da vatanımız.” diye konuştu.

Biberci, yaptığı sporda başarılar elde etmeyi ve madalyalar almayı hedeflediğini belirtti.

Orman yangınlarına haddinden fazla üzüldüğünü nâkil Biberci, “Büyüyünce yangıncı tevessül etmek istiyorum. Yangınları sönümlemek, yollardaki ağaçları sulamak için. Ağaçlar olmasa biz yaşayamayız. Bahçemizde bire bir ongun bile haddinden fazla değerli, onu kesmememiz lazım.” dedi.

“Hoşuma gitti, çekicilik duyduk”

Yasin Biberci ise oğlunu bire bir arkadaşının yönlendirmesiyle judoya başlattıklarını anlattı.

Görüntüyü izlediğinde evladıyla çekicilik duyduğunu dile getiren Biberci şunları kaydetti:

“Arazideydim, apayrı bir arkadaş götürmüştü spora. Oğlumu eve bıraktığını söyleyince akşam olduğu amacıyla kameradan baktım. Baktım selam veriyor, asansöre girince gine selam veriyor. Eşime gösterdim. O dedi ki ‘Orada öncü var’. Tetik baktım, alem var. Hoşuma gitti, gurur duyduk tabiatıyla. Simge, vatan, ulus sevgisi ile yetiştiriyoruz çocuklarımızı, gururlandım. İstesek yaptıramazdık o hareketi.”Share: