90+7’de düzlük içi bir anda karıştı

Bölgesel Idmansız Yığın (BAL) 11’inci takım 2022-2023 futbol sezonun geçmiş hafta müsabakasında Bilecik 1969 Spor Kulübü 3 puanı 3 golle aldı. Maçın 90+7’inci süratle düz içi bir anda karışırken, 2 futbolcu kırmızı anaç gördü.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Stadı’nda oynanan BAL 11’inci grup geçmiş hafta müsabakasında Bilecik 1969 Spor Kulübü, İstanbul temsilcisi Modafen’i 3-1 yendi. Maça yandaş desteği ile Bilecik 1969 Spor Kulübü, maçın 40’ıncı tezce benzeri ceza vuruşu atışı kazandı. Topun başına güzeşte Ömer Polat durumu 1-0’a getirdi. Bu nüsha bire bir zamanda ilk yarınında skoru oldu. Maçın ikinci yarısında baskılı benzeri futbolla başlayan Bilecik 1969 Spor Kulübü, maçın 75’inci süratle Burak Kaptan’ın katlanılamaz golüyle durumu 2-0’a getirdi. Bu golden sonradan İstanbul temsilcisi Modafen, oyunda dengeyi kurarak ataklara başladı. Maçın 85’inci aceleten Boran Özkan durumu 2-1’e getiren golü kaydetti. Bu golden sonra el birliği amacıyla cümle futbolcularla yüklenen Modafen, yediği bir suratsız akın sonrası maçın 90+5’inci lahzada Bilecik 1969 Spor Kulübü futbolcusu Ekrem Dal’ın golüyle adeta yıkıldı.

Saha içi bir anda karıştı

Bu gol sonrası yaşanan aynı pozisyonda Modafen oyuncusu Umut Tevazulu, Bilecik 1969 Spor Kulübü oyuncusu Emre Ayaz arkadan tekme atınca muhit bir anda karıştı. Emre Ayaz’de bu futbolcuya elle ittirerek yanıt verince yargıcı iki oyuncuya dahi kırmızı bilgili gösterdi. Yaşanan davranışlar bitmeyince hakem maçı bitirirken, Bilecik 1969 Spor Kulübü sezonun evvel maçında 3 puanı 3 golle aldı.

Kolu kırıldı

Maçın 80’inci bir lahzada Bilecik 1969 Spor Kulübü futbolcusu Bedirhan Danışmaz ayrımsız hâlet sonrası sol kolunda kırık meydana gelirken, ambulans ile Bilecik Terbiye ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Futbolculardan protesto

Maç sonu Bilecik 1969 Spor Kulübü futbolcuları bire bir tesisleri ve kalacak yerleri olmamasından yağlık formalarını çıkararak sahaya bıraktılar. Futbolcular bu takımın toprak takımı olduğunu herkesin ehil çıkması gerektiğini söylediler. – BİLECİK

Share: