Acil serviste önlüklü, stetoskoplu sahte hekim yakalandı

TRABZON’da giydiği doktor önlüğü ve boynuna taktığı stetoskop ile Karadeniz Beceri Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Evgin Servisi’ne girip, kendini hekim adına tanıtıcı inşaat işçisi Serkan A. (20) gözaltına makbuz. 8 ay ilk üstelik Rize’bile hastanede ameliyathaneye girdiği ortaya çıkan ve tutuksuz yargılanmak amacıyla serbest bırakılan Serkan A., “Doktor kalkmak istiyordum ama olamadım. O heyecanı sürdürmek amacıyla hakeza benzeri davranışta bulundum” dedi.

Kentte 3 bölüm geçmiş yapım işçisi Serkan A. üstünde yeşil doktor önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Evgin Servisi önüne gitti. Tıpkısı müddet hastane uğrunda bekledikten sonradan girdiği ivedili servis triaj alanında tıpkı hastalanmış yakını ve abla arasındaki tartışmaya dahil olan Serkan A., kendisini doktor yerine tanıtarak yardımcı olmak istediğini söyledi. Durumu ayırt yazar görevlilerin kimlik sorduğu Serkan A.’nın doktor olmadığı anlaşıldı. Şifahane görevlileri durumu polise bildirdi. Güvenlik görevlilerince şifahane dışına çıkartılan Serkan A. gelen polis güçleri ekibince gözaltına makbuz.

‘DOKTOR OLMAK İSTEDİM’Polisteki ifadesinde doktor olmadığını ve üzerindeki esvap ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf eden Serkan A., “Hekim atılmak istiyordum amma olamadım. O heyecanı aylamak için böyle ayrımsız davranışta bulundum. İnşaatta yetkilendirilmiş olduğum çevrim önlük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak üzere erkin bırakıldı.AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte doktor Serkan A.’nın 8 kamer önce Rize’üstelik yapım işçisi namına çalıştığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırma Hastanesine giderek kendisini hekim adına tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.Share: