Adana ve kasaba illerdeki okullarda uzlaşma eğitimi başladı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’da, anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda neva eğitimi başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen uyum eğitimi programı kapsamında Adana’de dallar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı kollar, sınıflarına alındıktan sonra arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin Ağacı

Mersin Ağacı’üstelik da öğrenciler, eğitim bilimi programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk kez arkadaşlarıyla mülaki öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Terbiye Müdürü Yoksulluk Insan, Mezitli ilçesindeki Faris Itri İlkokulu’nu musahabe ederek, öğretmenlere ve öğrencilere harmoni eğitiminde başarılar diledi.

Adam, bakir terbiye ve talim yılının okşayıcı olması temennisinde bulunarak, “Zaman ahenk sürecindeki öğrencilerimiz terbiye ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında amade. Zaman ekol öncesinde 26 bin 713 öğrenci, ilkokullarda bile 34 bin 836 öğrenci eğitime başladı. Cenabıhak devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’de de anaokulu ve bir numara sınıfta eğitim bilimi görecek öğrenciler neva programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler vasıtasıyla bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Aydınlık Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin neva eğitimine başladığını belirterek, “Zaman velilerimizin ve öğrencilerin ateşin olduklarını girmek beni bile mutlu etti. Öğrencilerimize ücretsiz ibret kitaplarının beraberinde bu sene 800 bin yardımcı hamur kitap dahi dağıtılacak. Bakanlığımız vasıtasıyla okullarımıza saffet ve farklı ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddesel destek gönderildi.” diye konuştu.Share: