Adana’da aşk vaadine kanan adam, hem dövüldü hem gaspedildi!

Adana’da şeb iş yerinden çıkıp otomobille evine revan Mehmet Resul D. (51), defa kenarında kendisine halk kaldıran Gürcü G.’nün (22) birlikte durdu. Gürcü G., eve gezmek istediğini söyleyip Mehmet Savacı D.’den kendisini bırakmasını istedi. Mehmet Ulak D., bırakabileceğini söyleyerek kadını aracına aldı.

DARP EDİP NÖBET KENARINDA BIRAKTILAR

Bir müddet yolda ilerledikten sonra Gürcü G., “Tıpkısı şeyler içelim” teklifinde bulundu. Bunun üzerine Mehmet Resul D. ile karı, içki alıp yersiz tıpkı arazide durdu. Tıpkısı müddet sonraları otomobile binen 2 gönül, Mehmet Savacı D.’yi zedelenmek ederek anahtarını aldı. Otomobille yola sâdır şüpheliler, Mehmet Haberci D.’yi el telefonu ve cüzdanını aldıktan sonra yol kenarına bırakıp kayıplara karıştı.

YAKALANDILAR

Mehmet Haberci D.’nin ihbarı konusunda Adana Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğüne merbut Gasp Kısım Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için mücahede başlattı. Bölgedeki ve şüphelilerin kaçış güzergahındaki düzenlilik kameralarını inceleyen ekipler, olayı Abdurrahman S. (26) ve Emrullah A.’nın (33) gerçekleştirdiğini belirledi. Şüphelilerin otomobilin plakasını söktükleri ve serencam kendisine Cumhuriyet Mahallesi’ne gittikleri tayin edildi. Sokağa revan ekipler, otomobili tecezzi edilmiş halde buldu. Polis, şüphelileri Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde saklandıkları adrese yapılan operasyonla yakaladı.

“BENİM OLAYLA BİR İLGİM NAMEVCUT”

Emniyete götürülen Gürcü G., “Bire Bir şeyler içiyorduk. Sonra Abdurrahman ve Emrullah geldi ve adamı dövdü. Otomobili da alıp götürdüler. Benim olayla tıpkı ilgim namevcut” dedi. Başka şüpheliler ise Gürcü G.’nin kendilerinden müzaheret istediğini, bu nedenle yanına gittiklerini öne sürdü. İşlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen 3 emanet çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.Share: