Adana’da evinde 2 gence esrar satarken yakalanan sanığa 15 yıl hapis

Adana’nın suret Seyhan ilçesindeki evinde 2 gence eroin satarken yakalanan sanık, 15 sene mapushane ve 30 bin liralık adli mülk cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Pahal Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, vakfedilmiş maznun F.K, cezaevinden Gürültülü ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) marifetiyle katıldı. Sanık avukatı, duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, ana hakkındaki mütalaasında, sanığın, polis güçleri ekiplerince Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki ikametinde defter arasına gizlediği bireşimli uyuşturucuyu, akşam vakti yanına gelen İ.K. ve Ö.K’ye satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, görüngü belirleme ve yakalama tutanağı de dikkate alınarak F.K’nin “esrar yahut münebbih madde ticareti ika yahut terazi” suçundan cezalandırılması ve mevcut halinin devamına değişmeyen verilmesini istedi.

Sanık F.K, savunmasında, maden ticareti yapmadığını doğacak sürdü.

Suçlamaları kabul etmeyen F.K, “Hakkımdaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “mızrap veya münebbih yön ticareti etme yahut terazi” suçundan 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli mal cezasına çarptırdığı F.K’nin alıkonulma halinin devamına değişmeyen verdi.

Share: