Adana’da, hastane ihalesine arabozanlık karıştırdığı ve idrak iddiasıyla 8 çirkin tutuklandı

Adana’de hastane ihalesine arabozanlık karıştırdıkları ve alacak iddiasıyla gözaltına alınan 28 şüpheliden, sakat Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başmüdürü ve eski Baştabip Yardımcısının de aralarında olduğu 8 birey tutuklandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerince, Balcalı Hastanesinde 2018-2021’deki ihalelere ara bozuculuk karıştırıldığı, amme zararına sebebiyet verildiği, görevi kötüye istimal ve algı suçu işlendiği iddiasıyla başlatılan anket kapsamında 26 Eylül’üstelik gözaltına alınan 28 şüphelinin işlemleri tamamlandı.

Zanlılardan 1’i ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı, 27’si adliyeye irsal edildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden aralarında hastanenin sakat Başmüdürü A.Ö. ve bozuk Başhekim Yardımcısı K.M.Ö. ile iki medikal firması sahibinin üstelik olduğu 8 gönül tutuklandı, 19 emanet adli arama şartıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında, hastaneyle ilişik medikal işi ihaleleri ve doğrudan alımlarda bazı medikal firmalarıyla akıntı ederek kamuyu 3 milyon 677 bin teklik zarara uğrattıkları belirlenen 28 kişi hakkında denetim kararı çıkarılmıştı.

Polis ekipleri, aralarında hastanenin eski Başmüdürü A.Ö, çarkıt Başhekimi T.C.İ. ve sakat Başdoktor Yardımcısı K.M.Ö. ile doktorların üstelik bulunduğu 28 zanlıyı şafak vakti eş zamanlı operasyonla yakalamıştı.Share: