Adanalı iş kadınından öğrenicilere yetişek ve kırtasiye yardımı

ADANA’dahi iş kadını Handan Karay Uluğ, kentin ensiz gelirli bölgelerindeki 3 okula, eğitim bilimi ve kırtasiye seti yardımında bulundu.

Handan Karaim İnşaat ve Karaim Beton’un sahibi olan Neşeli Karay Uluğ, Adana’nın göç alan ve az gelirli mahallelerindeki okullarda öğrencilerle buluşarak, terbiye seti ve kırtasiye seti yardımında bulundu. Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde 80. Yıl İlköğretim Okulu’nu ziyaret fail Uluğ, okul müdürü Mukavim Altunkaynak ile görüşerek, öğrenciler üzerine bilgi aldı. Okul Müdürü Altunkaynak, 2 bin 700 öğrencilerinin bulunduğunu ve okullarında eğitim bilimi tedris gören öğrenci ailelerinin genelinin göçle kente gelen sıkı gelirli ailelerden oluştuğunu belirtti.

İş Kadını Neşeli Karay Uluğ’un öğrencilere gösterdiği bandaj ve yardımdan hava memnuniyetini dile getiren Mukavemetli Altunkaynak, “Öğrencilerimizin ailelerinin geneli inşaatlarda çalışıyor. İnşaatlar durduğunda, aileler ekmeğe muhtaç kalıyorlar. Dolayısı ile eğitim öğretim ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyorlar. Sizin kabilinden altın hayırseverlerin sayesinde, öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Değerli katkılarınız için çokça teşekkürname ederiz” dedi.

Ajans Bilge’nin organize ettiği etkinlikte, Ekol Müdürü Pek Altunkaynak ve İş Kadını Şen Karaim Uluğ, Ajans Bilge’nin sahibi Hakim Canbaz, sınıf öğretmenleriyle öğrencilere eğitim ve kırtasiye seti dağıttı.

Share: