Adıyaman’da spor artık kasaba ve köylerde

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Spor Makat Organizasyon Başkanlığı tarafından belde ve köylere 24 sayı bireşimli çim yüzeyli ayak topu sahalarının yapımı ile ilgili tören düzeni imzalandı.

İl ve ilçelerimizin spor alanı ihtiyacının karşılanması sonrasında sporun Adıyaman’ın yeryüzü ücra köşelerine kadar ulaşması için Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile çevre ve köylere 24 skor ayak topu sahası kazandırıyoruz.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Bahadır, sporun yaygınlaştırılması ve spor altyapısının güçlendirilmesine haddinden fazla önem verdiklerini belirterek, “Gençlerimiz üzere henüz bereketli hayat şartları ve yıpranmamış fırsatlar keşfetmek, onların kişisel ve sosyal gelişimlerini çoğaltmak, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan icat etmek, içtimai hayatın değme alanına aktif katılımlarını çoğaltmak hedefiyle çalışmalar yapıyoruz.

Sporu tabana yansıtmak hesabına Adıyaman’ının dört bir yanındaki değme vatandaşımızın spor tesislerine çabukça ulaşması ve buralarda spor yapabilme imkanına kavuşması amacıyla çalışıyoruz. Mekân ve köylerimizdeki gençler üstelik bakir yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahalarına kavuşacak.

Böylece gençlerin, çocukların ailelerinden çok uzaklaşmadan yaşadıkları yakınlarda güvenle spor yapabilecek. Bu tesisler sağlıklı nesiller yetişmesinde balaban rol oynuyor. Ayrıca gençlerimizi er yaşta sporla tanıştırarak onları kırıcı alışkanlıklardan koruyor. Spor kültürünün yaygınlaştırılmasına katkıda bulunacağına inandığımız bu tesislerimizden inşallah faydalanan çocuk ve gençlerimizin sayısı henüz dahi artacak ve onlar sporu tıpkısı hayat tarzı haline getirecekler.

Bu yatırımların gerçekleşmesine yardım sağlayıcı ilkin Toyluk ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Mahmut Çuhadar’a TBMM Milli Defans Alt Kurul Başkanımız Ahmet Aydın’a ve milletvekillerimize teşekkür ederiz” dedi. – ADIYAMAN

Share: