AFAD bile İstanbulluları uyardı: Başat, yıldırım, komple, hortum gibi olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olun

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak zaman İstanbul karışma Marmara Bölgesi’nde, Gün Batısı Karadeniz (Sinop dış) ile İzmir, Manisa, Çeltek, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel girmek üzere boğanak ve gök patırtılı sağanak yağmur beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının ardından AFAD’dan da özellikle İstanbullulara tıpkısı uyartı mesajı gönderdi. Cep telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’de zaman boyu haddinden fazla sağlam yağmur bekleniyor. Hâkim, yıldırım, komple, hortum kabil olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olun.” ifadeleri meydan aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin bugün itibarıyla yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe büyüklüğünde aktif olması beklenen sağanak yağışa alın müdebbir olunması gerektiği tabir edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’dahi geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer yer akva yağış ve tereddütlü çekicilik etkisini esasen gösterecek.Cumartesi gün ortası saatlerine büyüklüğünde iklim genelinde faal olması muhtemel serin ve yağışlı albeni zımnında vatandaşların muhtemel olumsuzluklara alın mücehhez ve müdebbir olması ehemmiyet taşıyor. İBB ekipleri de kamu hazırlıklarını tamamlayarak, teyakkuz halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: