Afyonkarahisar’da depremzedelere ücretsiz tıraş hizmeti

Afyonkarahisarlı berberler, Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinin ardından kente mevrut ve KYK Tınaztepe Mektepli Yurdu’nda mihman edilen depremzedelere ücretsiz yülüme hizmeti verdi.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla Afyonkarahisar Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası işbirliğiyle kente mevrut depremzedeler konuk edildikleri yurtlarda yülüme edildi. Ücretsiz bakım veren Berberler ve Kuaförler Odası yönetimi ve üyelerine teşekkürname eden Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı açıklamada, afetzedelerin hiçbirinin kendilerine dara olmadığını rapor ederek şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş’tan, Adıyaman’dan ve Hatay’dan gelen kardeşlerimizi yülüme ediyorlar. Okullar açılıyor ona birlikte bir tedarik reşit oldu. İnşallah Salı günü da hanımefendi kardeşlerimizin tıraşlarını yapacaklar. Burada şunu gördük; biz 85 milyon bir tane yüreğiz, yegâne kardeşiz. Hep depremzede kardeşlerimizin hiçbiri bize denge değil. Sayın Valimiz buradaki kül ihtiyaçlarımızı sağ olsun, görüyorlar. Ben Berberler ve Kuaförler Odası yönetimi ve üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: