Afyonkarahisarlı füru kumbaralarını depremzedelere bağışladı

Afyonkarahisar’daki beş öğrencileri, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgedeki depremzedelere kumbaralarındaki paraları bağışladı.

Beyyazı İlkokulu’nda eğitim bilimi gören bir ekip mektepli, ellerindeki kumbaralarıyla İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Miraç Sünnetci ve okul idarecileriyle kent merkezindeki tıpkı bankaya geldi.

Öğrenciler, burada sırayla kumbaralarındaki bütün paraları benzeri masanın üstüne boşalttı. Bankacılar marifetiyle sayılan paralar, AFAD hesabına yatırıldı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Sünnetci, gazetecilere Beyyazı İlkokulu’ndaki hep minik yürekli öğrencilerin iri benzeri alkışı hakkettiğini söyledi.

Depremin arkası sıra okulda başlatılan kampanyanın peşi sıra öğrencilerin kumbarayla para biriktirmeye başladığını dile getiren Sünnetci, şöyle konuştu:

“Bugün bile minik öğrencilerimiz kumbaralarını AFAD hesabına affeylemek üzere bankaya geldi. Kumbaralardan de yaklaşık 20 bin liralık daha çok. Depremzede kardeşlerimize yaptıkları bu anlamlı dürü dolayısıyla bilcümle öğrencilerimizi ve meslek idaresine kutlama ediyorum. Kendileri tezyifkâr olsa de yürekli koca öğrencilerimizi alkışlamalıyız.”

Beyyazı İlkokulu Müdürü Serkan Polat bile öğrencilerin kumbaralarındaki paraları öz harçlıklarından koyarak biriktirdiğini ve zaman yaptıkları bağışla de iri bir işe imza atıklarını söyledi.

Share: