Ağbaba: “Politikacı-Mafya-Formalist İş Birliği ile Ülkenin Pekâlâ Soyulduğunu; Lehtar İş Adamlarıyla, Rüşvetle Ülkenin Bittabi Namevcut Olduğunu Görüyoruz”

ESRA ZIYALI PERVAN

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Veli Ağbaba, Trabzon’birlikte; “Politikacı-mafya-kırtasiyeci teşrikimesai ile ülkenin şüphesiz soyulduğunu görüyoruz. Lehtar hareket adamlarıyla, rüşvetle ülkenin kuşkusuz bulunmayan olduğunu görüyoruz, maatteessüf. Türkiye herhalde geçmişinde yaşamadığı kadar siyasetçilerin yolsuzluğa bulaştığı benzeri dönemi yaşıyor. Lehtar hareket adamları ilk defa bu büyüklüğünde gündeme geliyor” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Iye Ağbaba, CHP Trabzon Mebus Ahmet Kaya ile alay malay, Trabzon’da; esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Bu tam meşruhat eden Ağbaba, şunları söyledi:

“Intihap çalışması 2018 24 Haziran’dan sonraları hızlı hızlı başladı. Milletvekillerimiz ve iklim örgütümüz 24 Haziran’dan beri kırıcı şekilde geziyor. İl ziyaretleri yapıyoruz, milletvekilimiz bile katılıyor. Biz de bugün 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı zımnında Trabzon’dayız.

Trabzon çok önemli. Hele Trabzonspor markası hemen Türkiye’üstelik değil, Avrupa’bile makro bir bellik, eke benzeri bellik değeri bu nedenle Trabzonspor’a başarılar diliyoruz, gine şampiyonluğunu kutluyoruz, Trabzonspor’a dahi yolu belirgin olsun diyoruz.

Trabzon Türkiye’nin umumi siyasetinden etkilenen, umumi makbul politikalarından etkilenen aynı kent. Burada ağırbaşlı bir sığınmacı nüfusu var. Onu gözlemledik. Maalesef seçkin çıkmaz başında topraklarından kopmuş koparılmış burada yaşamlarını sürdürmeye çalışan mülteciler var.

Biz dahi sıkça ülkenin izlemiş olduğu dış politikanın yanlışlığını söylüyoruz. Maatteessüf Türkiye’nin bilcümle illeri Avrupa’nın mülteci ambarı konumuna getirildi. Suriye’den, Afganistan’dan, Pakistan’dan kalkıp gelenler Türkiye’üstelik ikamet amacıyla gelmiyorlar. Avrupa’ya gitmek için geliyorlar. Doğu sınırlarımız açık, el güzeşte hanı gibi. Gün Batısı sınırlarımız mecbur. Gün Batısı. birazcık dünyalık vererek az buçuk elan Türkiye’deki siyasi yanlışlıkları görmeyerek Türkiye’ye teşekkür ediyor sık sık.

Geçtiğimiz günlerde çarkıt Almanya Başbakanı Merkel mülteci üzerine Türkiye’ye teşekkürname etti. Zira Türkiye maatteessüf, kendi ülkesini bir sığınmacı kampına getirmiş durumda. Gün Batısı sınırlarını kapatarak mülteci kampı durumuna getirdi. Bütün bilsin ki Suriye’den, Pakistan’dan, Irak’tan, İran’dan gelenler Türkiye’da eğleşme etmeye gelmiyor. Avrupa’ya gitmeye geliyor. Maşrık sınırlarımız engelsiz gün batısı sınırlarımız sınırlı Türkiye Avrupa’nın sığınmacı kampı ergin durumda umarım, geldiğimizde bunu değiştirecek amal yapacağız. Burada kâin mültecileri ya yine memleketlerine evet de Avrupa sınırlarını açarak istediklerine gitmelerini sağlayacağız.”

“ALTILI MASA BİR NAMZET ÇIKARARAK SEÇİMLERDE TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEYE ADAY VE YÖNETECEKTİR”

Veli Ağbaba, antrparantez gazetecilerin aynı sorusu konusunda şunları söyledi:

“Altılı Ganyan masada aynı adaylık tartışması namevcut. Bibi gündeme gelmedi. Altılı masa, Türkiye’yi şüphesiz bu kırıcı yönetimden kurtarır, onu konuşuyor. Vekil demokrasiye lacerem beğenilen, onu konuşuyor. Türkiye’nin koşullarını bilcümle bu arada görüyoruz. Türkiye’nin muammer olduğu; hem kazançlı kriz hem politik akse hem sağtöresel krizi bilcümle bu arada görüyoruz. Ülkeyi yönetmen siyasetçilerin siyasetten zenginleştiğini görüyoruz. Ülkede politikacı-mafya-kırtasiyeci iş birliği ile ülkenin nasıl soyduğunu görüyoruz. Lehtar hareket adamlarıyla, rüşvetle ülkenin elbette bulunmayan olduğunu görüyoruz, maalesef. Türkiye herhalde geçmişinde yaşamadığı büyüklüğünde siyasetçilerin yolsuzluğa bulaştığı benzeri dönemi yaşıyor. Yandaş iş adamları ilk defa bu büyüklüğünde gündeme geliyor. Ülkenin hem hesaplı olarak durumu çığlık; hem siyaseten dokunaklı hem da aktöre namına, sosyal adına dokunaklı. Bir taraftan sığınmacı krizi var kaç sene daha bizi yorar onu bilmiyoruz.  Farklı taraftan dayanılmaz benzeri hesaplı inhidam var. Zaman iktidarın getirdiği bekçi mahsus, bunun sebebi bile bir tane adamlık sistemi. Bir Tane insanlık sistemi nedeniyle bunu yaşıyor. Nedeniyle altılı ganyan masa bire bir namzet çıkararak, seçimlerde Türkiye’yi yönetmeye namzet ve yönetecektir.”

Share: