Ağrı’da “Canlı Girişimci Buluşmaları” projesi

Toyluk ve Spor Bakanlığı, Terbiye Araştırma ve Koordinasyon Umumi Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilen “Zinde Girişimci Buluşmaları” projesi Balkı’da gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, mutluluk genelinde yaptıkları girişimler ile başarı kazanmış canlı girişimcilerin, gençlerle ayrımsız araya gelerek sükse hikayelerini ve girişimcilik serüvenlerini Darülfünun kampüslerinde anlatmaları için “Genç Müteşebbis Buluşmaları” adlı programını Ağrı’da hayata geçirdi.

Proje 31 Ekim -15 Çatlak 2022 tarihleri ortada Veca, Iğdır, Kütahya, Yardımcı, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Yozgat, Balıkesir ve Yalova illerinde yapılacak.

Dert’da gerçekleştirilen programın evvel gününde, üniversitede eğitim gören 30 yabanlık zinde kol “Spor Girişimciliği 2030” temalı GÖK çalıştayı ve girişimcilik atölyesi gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde ise Balkı İbrahim Çeçen Üniversite Selçuklu Toplantı Salonunda planlı programda, 6 Saatlik çalıştay böylecene girişimci adayları çoluk çocuk, yapmış oldukları girişimleri hakem heyeti üyelerine ve katılımcılara anlattı.

Gençlerin söyleyişleri öncesinde Doç. Dr. Âlem Yıldırım’ın Moderatörlüğünü yaptığı söyleyişide, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ateşin Dolanbay, Consubcon Umumi Müdürü Emrah İnanç, Milli Kayakçı Sıla Kişmiri ve Olimpik Kayakçı Ömer Ayçiçek girişimcilik deneyimlerini gençlere aktardı. Gençlere deneyimlerini aktaran sükse elde eden girişimciler, gençlerden mevrut soruları cevapladı.

Yaptıkları girişimleri jüriye sırasıyla anlatan gailesiz müteşebbis adayları yargıcılar kurulu üyelerinin ve katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

4. kadro üyeleri Yunus Solgun, Minnettarlık Kayacan, Medine Aslan ve Ikbal Çınar yaptıkları” Jivelin ” adlı “Spor Girişimciliği 2030” çalışmaları ile yargıcılar kurulu vasıtasıyla Dert kadro birincisi seçildiler.

Dert Kadro birincilerine plaketleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Balkır eliyle sunma edildi.

Düzenlenen “Genç Girişimci Buluşmaları” programına; Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alemdar Balkır, Balkı Cahillik ve Spor İl Müdürü Serdengeçti Diyanet, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Eğitim Bölüm Müdürü Gökmen Aslankılıç ve darülfünun öğrencileri katıldı. – AĞRI

Share: