AK Parti’li Aydemir: “Budun İttifakı, rüzgar nereden eserse o tarafa savruluyor”

DOĞRU Fırka Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ulus İttifakı’nın, rüzgar nereden eserse o tarafa savrulduğunu, kendini tıpkı yere konuşlandıramadığını söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Tasrif ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri bitmeme fail İçişleri Bakanlığının tıpkı almanak ruh tike kitapçığının 496 sayfadan oluştuğunu, kitapçığın her bir sayfasının kendileri amacıyla “onur levhası” niteliğini taşıdığını kaydetti.

İçişleri Bakanlığının başarılarının dünya çapında olduğunu rapor fail Aydemir, “Sayın Bakanımız sunumunda ’29 Ekim 2023’te bir tane yıldırıcı kalmayacak.’ dedi ve Cumhuriyetin 100. yılını terörsüz, teröristsiz bir Türkiye yerine tanım etti. İçişleri ve savunma alanında kilolu mesafeler aldık. Bu, tamlık dünyanın ölçüm ettiği başarılardır. Zımnında muhalefetin tenkitleri ‘şununla fotoğrafınız var, bununla fotoğrafınız var’ın ötesine geçemiyor.” diye konuştu.

Türkiye’nin 2023 yılı bütçesinin görüşüldüğü bu günlerde “savrulan bir muhalefete tanık olduklarını” dile getiren Aydemir, “Ulus İttifakı, rüzgar nereden eserse o tarafa savruluyor, kendini tıpkı yere konuşlandıramıyor.” dedi.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, “Ben ülkücüyüm” sözleriyle MHP’den ayrılan İYİ Parti’ye düşünce kaymasının olmadığını anladığını; bu nedenle “acaba bu söylemlerle oradan oy kurtarabilir miyim” yaklaşımı içerisinde olduğunu ifade fail Aydemir, “Bu, İYİ Fırka’ye ‘sizden olmuyor’ anlamına geliyor. Meral Akşener’in buradan nasip kapması gerekiyor. Satır aralarında kendilerini küçümsüyor, o cenahtan düşünce alamayacaklarını yalınlık benzeri şekilde anlatım ediyor. CHP çarkıt Genel Başkanın kızı ‘Artık üçkâğıt kuranların değil, milli ve evcil duruşu olanların takviye etmek lazım.’ diyor. Endişe o büyüklüğünde kemiksiz kim… Bunlar, hakikati rüyet noktasında çokça haklı vurgulardır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: