AK Parti’li Aydemir: “O milletvekiline katiyetle tıpkı yaptırım uygulanmalıdır”

YANLIŞSIZ Tümen Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay’ın, TBMM Genel Kurulunda, yasa teklifini ihtarname amacıyla çekiçle çökertme telefonunu kırmasına tepki göstererek, “Bunun karşılığı verilmelidir, o milletvekiline muhakkak aynı müeyyide uygulanmalıdır; takbih evet da tenkil kadar.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, matbuat, toplumsal medya ve internet haberciliğine ilgili düzenlemeleri içeren Matbuat Kanunu ile Ara Sıra Kanunlarda Farklılık Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinin sürdüğünü hatırlattı.

CHP Muğla Saylav Burak Erbay’ın, TBMM Genel Kurulunda, yasa teklifini ihtarname için çekiçle çökertme telefonunu kırmasını eleştiren Aydemir, şöyle konuştu:

“Tamamıyla bu işi sulandırmak amacıyla elinde çekiçle meclise gelenleri gördük, o kürsüyü çekiçle dövenleri gördük. Kürsüyü çekiçle zedelemiş tıpkı milletvekili var. Ilavesi tıpkısı cep telefonunu kırıyor. cep telefonu dediğiniz milli mülk değil mi? Bunu siz orada nasıl bu hale getirirsiniz? Bunların budun diyerek dertleri namevcut, oran diye niteleyerek dertleri bulunmayan, milli para diyerek akıllarına gelen tıpkısı kavram bile yok. Cemaziyelevvel orada meclis başkanvekiline bile söylendi, bunun karşılığı verilmelidir, o milletvekiline kesin tıpkı yaptırım uygulanmalıdır; takbih ya birlikte uzaklaştırma kadar. Olur mu hakeza tıpkısı özdek, ora milletin kürsüsü.”

İbrahim Aydemir, Tasrif ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri süren Dirimsel Vergisi Kanunu ile Bazen Kanun ve Yasa Hükmünde Kararnamelerde Farklılık Yapılmasına Dayalı Yasa Teklifi’nin de insanların hayatına raci ve herkesin sıkıntısını izole etmeyi amaçlayan tıpkısı faaliyet olduğunu kaydetti.

Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD’deki temaslarıyla ilişik ise, “Kemal Kılıçdaroğlu, Amerika’birlikte 8 saat yok olmuş, izine rastlanmamış. İşte bizim söylediğimiz kabilinden oldu; ‘Amerikalı yetkililerden, oradaki siyasetten, Biden’ın ekibinden şehadetname alacak’ dedik. Bu 8 saatlik perdeleme da bizim iddiamızı doğrulamıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: