AK Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Kötü, Tokat’ta konuştu Açıklaması

AK Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Hamza Zehir, “AK Tümen, yeniden milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, sosyal konut projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada de destek olmadığı kabil bu projeyi kıskanarak handikap olmaya çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Biberli, Tokat Hıdırlık Içtimai Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Tokat Hava Meydanı’nın Tokat’ı tıpkı dal lige çıkardığını görmekten balaban sevinme duyduklarını söyledi. Bu hizmetin SELIM Fırka’ye ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a talih olduğunu vurgulayan Zehir, Tokat’ın bunu adalet ettiğini dile getirdi.

Içtimai ev projesi karşı değerlendirmelerde bulunan Zehir, şöyle bitmeme etti:

” Türkiye’nin değme durumunda güç galeyan doğurdu. Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın TOKİ ile yaptığı çok oylumlu tıpkı proje. İnsanlarımızın bu meselesini çözme noktasında adım attığımız kabilinden ayrımsız zamanda, hemen geçmiş basit çıkmayanların ev sahibi olması için iş yapacağız. AK Tümen gene milletin umudu oldu, ümidi oldu. DÜRÜST Tümen, yine milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, toplumsal basamak projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada bile destek olmadığı gibi bu projeyi kıskanarak mâni olmaya çalıştığını görüyoruz. Bazı hastalıklı, ‘Destekliyoruz’ açıklamaları olsa dahi ense taraftan insanların aklını bulandıracak bazen hamleler yaptığını görüyoruz. Alelhusus fiyatlar ile ilişkin muhalefetin dezenformasyona gittiğini görüyoruz. TOKİ, bugüne büyüklüğünde 1 milyon 200 bine yakın basamak üretmiştir.”

CHP Genel Başkanı’nın birkaç ahit önceki demecinde 40 ilde seçime girmeyeceklerini, kuma çizgilik yapacaklarını, kendilerinin dahi eş listeye karışma olacaklarına dair ifadesi olduğunu anlatan Şiddetli, “Benzeri siyasal parti, hele Türkiye’nin ikinci partisi olan, ‘Ben iktidara namzetim’ diyen ayrımsız siyasi partinin Türkiye’nin 40 ilinde ‘Ben yokum’ demesi aynı sefer itiraftır. ‘Ben yokum’ itirafıdır. ‘Ben Türkiye’nin yarısında fırka adına yokum’. Bu ‘Yokum’ itirafı, 2023 seçimlerini kaybettikten sonra resmi namına bulunmayan oluşa dönecektir. Cumhuriyet Altını Umum Partisi bu mantıkla tarihe karışmakla karşı karşıyadır.” diyerek konuştu.

Cumhuriyet Altını Ahali Partisi Umumi Başkanı’nın kendisinin birlikte seçim bölgesi olan İzmir’da milletvekilleri kampında haddinden fazla kemiksiz şekilde parti kurmaylarına, şehremaneti başkanlarına, milletvekillerine, “Bazılarınızın sesi tek çıkmıyor. Bazılarınız bana beis veriyor. Bundan Sonra sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?” kabil tıpkısı çağrısı olduğunu belirten Yara, şunları kaydetti:

“Tıpkı el bu uzanım Genel Başkan için acziyet göstergesidir. Ayrımsız umumi başkanın zat partililerine, ‘Benimle misiniz?’ diye bir istifham yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir amma burada bizim göz açımız noktasında 2 artı 6’lı masanın 2 Ekim’de toplantısı var. 2 Ekim’deki toplantıda herhalde cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakadar benzeri proses ortaya koymaları gerekir. Kılıçdaroğlu’nun kişi milletvekilleri, şehremaneti başkanlarıyla toplantısında yaptığı çağrıya mevdu cevaplara baktığımızda, 2 pozitif 6’lı masanın tek iradesinin Cumhuriyet Altını El Partisi aracılığıyla karşılığının olmadığı, Cumhuriyet Halk Partisinin 2 zait 6’lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren tıpkısı noktadır. Bizim kıymetlendirme yapmamızdan feyiz 2 zait 6’lı masadaki umumi başkanların ne kıymetlendirme yapacakları haddinden fazla henüz muhteşem. Ana onların yorumlarının hangi olacağını kamuoyunun düşkünlük ettiğini düşünüyoruz. Bizim rotamız belli, kaptanımız anlaşılan. Güvertemizde milyonlarca aktörümüz var. İnşallah ülkemizi bu noktaya getirdiysek, 2023’den sonradan Türkiye’nin 100. yılı olacağını düşündüğümüz o dönemde bu kadrolar Türkiye’yi müstahak olduğu henüz üst noktaya getirecektir. İnşallah 2023’te Türkiye’nin 100. yılı başlayacaktır.”

Elan sonraları AK Fırka İl Başkanlığı marifetiyle 25 Mart’ta açılan Tokat Havalimanı ile ilgilendiren foto yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Acı’ın birlikte DOĞRU Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile DOĞRU Tümen Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir eliyle verildi.

Share: