AKP İBB Meclisi’nde baklava dağıttı, CHP’liler yemedi

İBB Meclisi’nin haziran ayı ikinci oturumu 2. Meclis Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında Yenikapı’daki Dr. Mimar Kırat Topbaş Eylem ve Musahabe Merkezi’nde başladı.

Oturumda ilginç ayrımsız “baklava” atışması yaşandı. Oturum öncesinde divan üyelerinin oturacağı bilcümle masalara 2 şerha baklava kâin tabaklar dağıtıldı.

Oturum başlamadan CHP ve İYİ Partili divan üyelerinin gruplarının masalarındaki baklavalar partilerin aldığı karar doğrultusunda toplatıldı.

AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu celse başladığında konuyla ait aynı izah yaparak, geçtiğimiz ay  “müsriflik” olarak gündeme getirdiği ve çokça tartışma yaratıcı İETT’nin aldığı 392 liralık baklava ilgili yaptığı konuşmayı hatırlattı.

“CHP’LİLER BAKLAVAYI YEMEMİŞ, CANLARI SAĞOLSUN”

Göksu “Geçtiğimiz kamer mecliste konuşurken CHP Ekip Sözcüsü arkadaşımız ‘biz o baklavadan yemedik, bize baklava izaz deri’ dedi. Ego da ferdî adına meclise baklava dağıttım. CHP’liler baklavayı yememiş, canları sağ olsun. Bu baklava helal ve fazlalaşan ayrımsız baklavaydı. Bari yemiş olsalardı. Tek politik mülahazayı dikkate almadan baştan sona meclisin muhabbeti konusunda menşur bire bir baklavaydı. Doğan koca çıkışta baklavanın masraflarını bana öder diyerek düşünüyorum” dedi.

AKP İstanbul Gençlik Kolları üstelik geçtiğimiz günlerde, israf yerine niteledikleri 392 liralık baklava alımını çıkıntılık etmek amacıyla Saraçhane’deki İBB Başkanlık binasının karşısında baklava dağıtmıştı.

 

Share: