AKP’nin Kurucularından Kemal Albayrak: “Anca Kirlendiler Ki Arınma Bunları Kurtaramaz”

AKP’nin kurucuları arasında vadi kayran bozuk Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, Sedat Peker iddialarıyla başlayan Cumhurbaşkanlığı’ndan iki danışmanın istifası ile süren kazanç zehir iddialarına ilgili, “Haddinden Fazla balaban huzursuzluk var biliyorum, görüştüğüm arkadaşlar var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden üstelik kopuş olacak. Ama cesamet gücü öç uzlaştırıcı olduğu için korkuyorlar, yeniden birlikte itibarları giderek düşüyor. Bahçeli’nin dediği kabil Tursil’le, Omo’yla birlikte yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Temizlenme bunları kurtarmaz” dedi.

AKP’nin kurucularından olan bozuk Kırıkkale Saylav Eksiksizlik Albayrak, KRT TV’birlikte geçkin akşam ezanı Semra Topçu’nun sunduğu programa konuk oldu. AKP MKYK Üyesi Pek Külünk’ün ” SELIM Parti’nin temizlenme ihtiyacı” olduğu yolundaki sözlerini dahi değerlendiren Albayrak, “illerde rahatsızlığın artığını, milletvekillerinden de kopuş olacağını” anlatım etti. Albayrak kısaca şunları söyledi:

“BU BİR KOLLEKTİF BİR SOYGUNDUR”

“Fransız atasözü ‘yalayan ısırır birlikte’ der, tarihte en nazik ihanetler, dalkavuklardan olmuştur. İş ona makul gidiyor, göreceksiniz bu büyüklüğünde yolsuzluklar… Bu benzeri kollektif benzeri soygundur, iki kişinin bildiği sır, sır olmadığı amacıyla bu suçları herkes birbirinin konusunda atmaya başladı.

Bugünkü idari yapıyla, gelişim ortaklığı olduğu müddetçe bu günkü dümen bunların konusunda gidemez, evveli da dört bakandan biri ‘Eğer bizi Heybetli Divan’a gönderirseniz, sırları açıklarım’ demişti ve apar topar komisyondaki arkadaşlara dediler ki, ‘Aman bu işi istikbal götürmeyin.’

“HARAMİ OLDU BUNLAR. HUKUKTAN KAÇAN HARAMİLER”

Zaman suçlananlar, şayet şuncacık ahlakları varsa, ‘Bizlere iftira atılıyor, bu iftiranın altında kalamayız’ deyip, kendileri bu işi yargıya taşımalı. Ama Fer Paşa’nın dediği kabil birbirlerine benzeyeni bulmuşlar. Kamu kaynaklarını çalmakta çokça mahirler. Amma iktidarın gittiğini biliyorlar servetlerini başka ülkelere taşıyorlar, Yunanistan karı alıyorlar, dış basında okuyoruz. TC’nin tapusunu ver gine doymazlar. Harami oldu bunlar. Hukuktan kaçan haramiler… Demin tıpkı şey olmasa dahi devlette arşiv vardır, gelecekte nasıl doğruluk devletinde emniyetli olun, bunlar yargının karşısından kurtulamazlar.

ARINACAK TARAFI KALMADI

Lağım patladı, seçkin tarafta teessürat var. Bire Bir kerem çalışamaz kuzuluk geldiyse koşut yapılar meydana gelmiştir, güvenlikte, adalette anca. Hiçbir gurur çalışacak halde değil, hepsi paralel tıpkı bina haline getirdiler. Mafya siyaset işbirliği, anca ateş duruma düştü kim Türkiye Cumhuriyeti daha önceki hiç hakeza olmadı.

Ak Parti’nin arınacak tarafı kalmadı, nasıl arınacak? Merhum Demirel derdi kim, ananı sıkıntıya sokan kadı olursa bittabi aranacak? Yani bu tümce çözülüm. Kirliliğe bulaşmamış insanlar çok.

“MİLLETVEKİLLERİNDEN KOPUŞ OLACAK “

Doğrusu kopuş arttı, illerde görüyorum. Çokça şişman huzursuzluk var biliyorum, görüştüğüm rüfeka var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden birlikte kopuş olacak. Ama heybet gücü intikam ara bulucu olduğu amacıyla korkuyorlar, yeniden üstelik itibarları giderek düşüyor. Bahçeli’nin dediği kabilinden Tursil’le, Omo’yla üstelik yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Arınma bunları kurtarmaz.

Milletvekili arkadaşlarla görüşüyorum, Peker’in söyledikleri, bu usulsüzlük, bu sıkıntıları hasis görmüyor musunuz, diyorum. Bana ne diyorlar biliyor musunuz, sağa sola bakıyorlar, acaba benzeri duyan var mı diye, sonradan bunların hepsinin doğruluğunu teslim ediyorlar.

Amma heybet imkanları ile, devletin gücüyle, insanları tehditler, şantajlar, çocuğunun işi-gücü var, idrak ellerinde, aksiyon insanları patırtılı çıkaramıyor, dolayısıyla içlerindeki niyetleri söyleyemiyorlar. Bu kudret elbet temizlenecek olabilir değil. bir defa frengi yaşıyorlar. Gözleri görüyor amma görmezden geliyorlar.

ANLAŞMALI – GÖSTERMELİK FAALIYETLER

Kendi içlerinde ayrımsız operasyon yaparak, anlaşmalı bir ameliyat türlü, şunları şunları alınca, ‘Bak tığ artık kirliliği özleştirme gayretindeyiz’ diyebilirler ama bunu kimse yutmaz.”

Share: