Aksaray Belediyesi 475 çocuğu sünnet ettirdi

Aksaray Belediyesi aracılığıyla anadan görme arkaç getirilen ve bu sene ikincisi düzenlenen Sünnet Şöleninde 475 bala sünnet edildi.

Aksaray Belediyesi eliyle organize edilen Aksaray Belediyesi 2. Anadan Görme Sünnet Şöleninde 475 çocuk erkekliğe geçmiş adımı attı. Bilgi Merkezi önünden start düzlük Kılıçaslan Parkı içinde devam eden toplu sünnet şölenine Mebus Cengiz Aydoğdu, Şehremini Âlem Dinçer, DOĞRU Fırka İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, sünnet edilen çocukların aileleri ve çok sayıda çağrılı katıldı. Aksaray Belediyesi 2. Geleneksel Sünnet Şöleninde sünnet olan 475 yavru, Bilgelik Merkezi önünden debi fail üstü bulutsuz otobüslerle kent turu attı. Korteje alışılmış otomobiller katılarak hasep kattı. Şehremini Cihan Dinçer bile mutat otomobile binerek korteje haremlik etti, çocukların ve ailelerin sevincine eş oldu. Kılıçarslan Parkında sünnet olan çocuk ve aileleri karşılayan Belediye Başkanı Dinçer, mehterler ekibinin marşlarıyla ziyafet alanına geçti. Vahim tıpkı katılımın olduğu ve berenarı mülevven görüntülere manzara olan şölende Başbuğ Dinçer, sünnet olan çocuk ve aileleriyle yakından ilgilendi.

Şehremini Dinçer, sünnet edilen çocukları ve aileleri bu mutlu günde yalnız bırakmadıklarını tabir ederek, “Bu yıl 475 çocuğumuz sünnet edildi. Çocuklarımız hayatlarında balaban bir eşiği tamamlamış oldu. Tığ da bu sevince açkı olduğumuz amacıyla mutluyuz. Çocuklarımızın vatana millete körpe velet olmalarını Cenabı Allah’tan yalvarma ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz şölenimizde çocuklarımız gönüllerince eğlenecekler, hayatlarında unutmayacakları aynı hatırat yaşayacaklar. Bizleri bu programda yalnız bırakmayan hemşerilerimize ve bizlere katkı sunan keyif personellerine teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Şölenin başlamasıyla birlikte dallar, kendileri üzere hazırlanan baziçe alanlarında gönüllerince eğlendi. Mehterler ekibi çocuklara hususi gösteri yaptı. Çocuklara hususi kurulan baziçe alanlarında ayrımlı baziçe grupları çocukları ağırlarken Şehremini Dinçer üstelik özel kurulan yadigâr köşesinde sünnet kıyafeti giyen çocuk ve ailelileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Çocuklarını sünnet ettiren aileler, şölenin düzenlemesinde emeği sabık Başkan Dinçer’e teşekkür etti. – AKSARAY

Share: