Aksaray’da güllabi boğulmalara cebin teyakkuzda

Aksaray’de suda boğulma vakalarının önlenmesi amacıyla jandarma ekipleri, şehir genelinde baraj, göl ve göletlerde devriye atarak asayiş önlemleri alıyor.

Aksaray İl Kurnaz Komutanlığınca site genelinde meydana gelen suda boğulma olaylarının önlenebilmesi üzere kalın bölgesinde mevcut baraj, göl ve göletlerde karakol atıyor. İl Açıkgöz Komutanlığına sınırlanmış Yer Natür ve Hayvanları Dulda Timi ve diğer ekipler bu bölgelerde fariza alarak suya girilmesine cevaz vermiyor. Kent genelinde bir nice alanda mevcut göl ve göletlerde görev düz güllabi ekipleri havza halkına dahi bilgilendirmeler yaparak ilaç alıyor.

Jandarmadan yapılan yazılmış açıklamada, “Aksaray İl Cingöz Komutanlığımız aracılığıyla rehavet alanında bulunan göl, akmaz ve barajlarda, suda boğulma olaylarının önlenmesi maksadıyla yürütme edilen arama ve denetimler neticesinde, tartı bölgemizde değme suda gark olayı meydana gelmemiştir. Vatandaşlarımıza duyarlı davranışlarından etraf teşekkür kırat, ileriki dönemlerde birlikte tıpkısı hassasiyetin gösterilmesini arzu ederiz. Aksaray İl Açıkgöz Komutanlığınca, vatandaşlarımızın birey ve dünyalık güvenliğine müteveccih çalışmalarımıza gece gündüz devam edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: