Aksaray’da Kurnaz Komando Er Düzenlilik Bölüğü göreve başladı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emrinde fariza yapmak için kurulan Kurnaz Komando Er Güvenlik Bölüğü planlı törenle görevine başladı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Açıkgöz Komando Er Bölüğünün göreve başlaması ve İl Güllabi Komutanlığında işyar bir üst rütbeye yükselen personel için planlı evre tefeyyüz törenine katıldı.

Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, komando er bölüğünün güllabi kalın bölgesinde gelişigüzel makule düzenlenen görevlerde, sosyal olaylara engelleme ve diğer verilen görevlerin icrasında her an göreve hazır bulunacağını söyledi.

Halkın can ve para güvenliğinin sağlanmasında manşet kuvvetlerinin büyük tıpkısı gayretle görevini yaptığını vurgulayan Aydoğdu, Güvenlik Komando Kısım Komutanlığı’nın açılması ile vatandaşların güvenliğinin temininde kâin gücüne vahim katacağını belirtti.

Komando Andı’nın söylenmesinin arkası sıra yapılan dua ile İl Cingöz Asayiş Komando Er Bölüğü görevine başladı.

Bir eğin rütbeye terfi fail subay, astsubay ve ehlivukuf jandarmalara yıpranmamış rütbeleri takıldı

Daha sonradan İl Açıkgöz Komutanlığında görev yapan 4 subay, 27 astsubay ve 18 bilirkişi jandarma gelmek amacıyla 49 rütbeli personele yeni terfileri bırakma edildi.

Vali Hamza Aydoğdu tıpkısı peş rütbeye yükselen cingöz personelini tebrik kartı etti. Terfi düz personelin rütbeleri Vali Hamza Aydoğdu, birim amirleri ve aileler yoluyla takıldı.

Rütbe terfi törenine İl Jandarma Komutanı Miralay Hacı Ulvi Büber, Emniyet Müdürü Hedef Muhafız, Polis Güçleri Iz Yetişek Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, birim amirleri ile bitirmiş komutanlığında memur subay, astsubaylar ile feyiz düzlük personellerin herif ve aileleri katıldı.

Share: