Akşener, Adana’da depremde yaralananları konuşma etti

Akşener, Adana’bile depremde yaralananları müzakere etti

ADANA – İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 2 şişman depremde yaralanan ve Adana’üstelik tedaviye alınan vatandaşları hastanede görüşme etti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut 2 nazik zelzele 11 ilde nazik yıkıma bozukluk olurken, binlerce yurttaş hayatını kaybetti ve yaralandı. Yaralı vatandaşlar hem karadan hem birlikte açıktan ön illerdeki hastanelere taşınırken, Adana’da birlikte çokça sayıda yaralının tedavileri devam ediyor. Hareket bölgelerini gezen İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener bile zaman Adana’dahi Özel Medline Hastanesi’ni müzakere ederek, dertli vatandaşlara önceki olsun dileklerini iletti. Ziyarette vatandaşlarla dostane fail ve durumları üzerine hikmet düzlük Akşener, tıpkı ihtiyaçları olup olmadığını üstelik sordu.

Hastane çıkışında açıklamalarda kâin Meral Akşener, 5 gündür hareket bölgelerini gezdiğini, 6. dönüş yerine de Adana’ya geldiğini söyledi. Ziyaretlerde vatandaşlarla buluştuğunu kaydeden Akşener, “Cins olduğunca vatandaşın sesini duyurmaya çalıştık. Hastanede hem Adana’dan hem de Hatay’dan gelen hastaları ziyaret ettik. Burada ihtiyaçlarını, taleplerini, duyurulması gerekenleri dinledik. Bize göre vatandaşlar der ki iktidarın görevi hizmet fora etmek, muhalefete bile siz dahi avukatlık yapacaksınız ve bizim sesimizi duyuracaksanız. Halkın avukatları yerine bizim elan aşkın zamanımız var gezeriz, dolaşırız ve sizin sesinizi iktidara, yani hizmet etmek zorunda olana iletiriz. Ayrımsız bu anlayışımızı zelzele esnasında de hayata geçirmeye çaba ettik. Tığ biliriz kim hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olan zamanlar vardır. İşte bu büyük afette bu zamanlardır, bu günlerdir. Şimdilerde şuculuk, buculuk, oculuk demeden bir araya geliriz. Bu depremde üstelik anca oldu. Dolayısıyla milletimizin beherglas ferdine teşekkür ediyorum. Dinlediğimiz hikayeler, hadiseler bu tıpkısı ve bu arada olmanın özelliğidir. Depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Yaralıları üstelik Allah’ım acele zamanda sağlığına kavuştursun” dedi.

(KRY-FM-ÖK-Y)

Share: