Aksigorta eğin idare yapısında cesim değişiklikler

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki Aksigorta, bakir dönemin ihtiyaçları ve şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda organize ve dal dalavere yapısında muhteşem değişikliklere imza attı.

Bu kapsamda Genel Müdür Erek Gülen yönetiminde; kodifikasyon yapısında bazı tadilat gerçekleşti. Buna bakarak; Kurumsal Maharet, As, Ünsiyet ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz 2022 yılı itibariyle “Genel Müdür Vekili” unvanına sahip olacak. Gönüllü Altıngöz’ad yönetimindeki Acente, Kurumsal Banka, Broker ve Sağlık Bey bölümleri, Umum Müdür Yardımcısı Miğfer Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında; “Koca Kanalları Yönetimi ve Sağlık” işlev adıyla birleştirilmiş oldu.

Eskimemiş aranjman yapısı ile gelişigüzel esasen Gönüllü Altıngöz’ad yönetimindeki Ikili Sigorta, Maharet ve Riziko Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Ustalık, Ikili Sigorta ve Alıcı Deneyimi” işlev adıyla Genel Müdür Yardımcısı Kip Demirel üstlenirken, Metin Demirel’den boşalan “Teknoloji ve Operasyonel Haza” fonksiyonu Umum Müdür Yardımcılığı görevine ise teferruatlı yıllardır Aksigorta’üstelik Yönetişim ve Servis Yönetimi Fasıl Müdürü yerine görev yapmakta olan Kaan Konak atandı.

Antrparantez esasen Gönüllü Altıngöz yönetiminde mevcut Hasar Ahbaplık ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Hukuk ve Uzlaşma bölümleri; “Ülfet ve Bedeni Hasar” bölümü namına “Hasar ve Ülfet” fonksiyonu altında Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

2022 yılı itibariyle acar tahavvül yapısına munsap Aksigorta’bile İnsan Kaynakları çatısı altında “Agile Dalavere” bölümü müesses olup, zayi hazırda Sınır Yönetimi altında konumlandırılan “Kurumsal İletişim ve Marka İletişimi” birimlerinin sorumluluğunu, “İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik” fonksiyonu Umum Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale üstlenmiş oldu.

Aksigorta’nın prim üretimi 4 milyara yaklaştı

Aksigorta’nın karındaki şişman düşüşün nedeni

Share: