AKUT Balaban Hücum şehitlerini tanınmayan etti

IVEĞEN Arama Istirdat Derneği, her yıl olduğu kabilinden 30 Ağustos Büyük Saldırı’un 100. Yılında dahi Galebe Yolu’nu yayan Kocatepe’ye artık. Türkiye’nin farklı illerinden mevrut kısaca 100 fahri, Afyonkarahisar Kamp Karavan Merkezi’nde çadırlarda konaklarken tesislere bilcümle derece verdi.

Türkiye’nin arama kurtarma konusunda önceki sivil topluluk olan AKUT Taharri Kurtarma Derneği, 100. Yılı’nda Yengi Yürüyüşü etkinliği düzenledi. AKUT’un Bursa, Giresun, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Yarımada, Alanya ve Afyon ekiplerinden 93 gönüllünün katılımı ile gerçekleştirilen ‘Galibiyet Yürüyüşü’ etkinliği, Şuhut Nazik Taarruz Karargah Gezisi ile başlayıp Dumlupınar Şehitliği’nin ziyaretiyle serencam buldu. Balaban Tecavüz’un gerçekleştirildiği alandaki şehitlikleri ziyaret fail AKUT Ekibi, Afyonkarahisar’daki etkinliği süresince Afyon Motorsporları Merkezi’nde oluşturulan dinlenme kampı ve karavan alanında konakladı.

Alanın huy ve kamp amacıyla mefkûre aynı şekilde hazırlandığını belirten AKUT Yönetim Kurulu Üyesi ve Umumi Sekreteri Mustafa Aygün, milli hafızanın geleceğe taşınması amacıyla Utku Yürüyüşü organizasyonunu önemsediklerini belirtti. Aygün, “tığ temas sene vatanımız için mücadele fail ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk doğmak amacıyla onların yaşadığı günleri seyretmek ve bakir gönüllülerimizi bunu göstermek amacıyla buradayız. 30 ekibimizler birlikte taharri kurtarma konusunda devletimizi korumak için gece gündüz müteharrik bire bir derneğiz” diye konuştu.

AKUT üyeleri konaklamanın peşi sıra Kocatepe’ye çıkarak şehitliklikleri mülakat yazar, yakarış okudu.

IVEĞEN, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 4 bin 388 operasyonda 3 bin 251 insanın hayatını kurtarırken, bin 709 hayvanın da güç döndürülmesine katkı sağladı. – AFYONKARAHİSAR

Share: