Alevlere tasdik olan iki bükülmüş çatı küle döndü

Alevlere teslim olan iki kıvrım bina küle döndü

KASTAMONU – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde ayrımsız köyde sâdır yangında 2 eğik ocak kullanılmaz arkaç geldi. Ekiplerin müdahalesi ile söndürülen yangında tıpkısı itfaiye aracı eri yaralandı.

Fenomen, meridyen düzlemi saatlerinde Tosya ilçesi Ekincik köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Selim Önen isimi vatandaşa ilişkin iki eğik evde, sobanın parlaması neticesinde coşkunluk imdi. Bodur sürede büyüyen ateş tekmil evi sardı. 4 nefis ailenin yaşadığı evde çıkan yangını gören vatandaşların ihbarı konusunda fenomen adına itfaiye aracı ekipleri sevk edildi. Vatandaşlar de kendi imkanları ile alevlere engelleme etmeye çalıştı. Görüngü namına mevrut itfaiye ekipleri yangını söndürmek için himmet başlattı. Ekiplerin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınan coşkunluk söndürüldü. Yangına müdahale eden benzeri itfaiye eri ise yaralandı. Dertli itfaiye aracı eri afiyet ekipleri yoluyla yapılan evvel müdahalesinin peşi sıra Tosya Ululuk Hastanesine kaldırıldı.

Yangında ast cellat ahır, üst imansız ev kendisine geçer not 2 eğik çatı kullanılamaz hale geldi. Bitirmiş ve Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri hararet ile ait tetkik başlattı.

Share: