Alkollü sürücünün polisi ısıran köpeğine halk konuldu

Denizli’dahi alkollü sürücünün bariyer olmaması sonrası polisi ısıran Dogo Arjantin cinsi köpeğe müddeiumumilik kararıyla ahali konuldu.

Merkezefendi ilçesine vabeste Saraylar Mahallesinde meydana mevrut olayda; vatandaşın ihbar ettiği 20 BEDDUA 990 plakalı makine, gidiş geliş polisleri eliyle Saltak Caddesi üstünde durduruldu. 2.86 promil alkollü olan çoban Arda T., hariç çıkarılmak istediği zaman polise direndi ve eğin koltukta kâin Dogo Arjantin cinsi köpeği polis güçleri memuru S.Ö.’yü kolundan ısırdı. Maden iğne ile sersemleştirilen yasak ırk kapik, uray ekiplerince barınağa götürüldü. Daha başlangıçta dahi alkollü araç kullanmaktan 2034 yılına kadar ehliyetine umum konulduğu öğrenilen Arda T.’nin, tekraren alkollü açacak kullanmaktan ukubet yediği öğrenildi.

Olayın peşi sıra Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Iyileştirme Merkezi’ne götürülen köpeğe, müddeiumumilik kararıyla ahali konuldu. Karşı adli iş başlatılan çoban Arda T.’nin ise köpeğini izansız alabilmek için türel süreç başlattığı öğrenildi. – DENİZLİ

Share: