Alman sporcular Dünya Yüzme Şampiyonası’na Erzurum’da hazırlanıyor

Almanya’nın Oneflow Yüzme Kulübü, Japonya’da düzenlenecek 19. Acun Yüzme Şampiyonası’nda kalburüstü başlamak üzere Erzurum’de alçak depoluyor.

Avrupa’nın şehir merkezindeki bir tane faziletli irtifalı cemi olimpik yüzme havuzu olan Palandöken Olimpik Yüzme Havuzu, hizmete girdiği 2017 yılından bu yana 50’den fazla ülkenin yüzücülerine ev sahipliği yaptı.

Yabancı yüzücülerin yaklaşık 2 bin rakımda bulunması dolayısıyla alıştırma amacıyla tercih ettiği havuz, bugünlerde Almanya’dan sporcuları ağırlıyor.

Almanya’nın Oneflow Yüzme Kulübü, aralarında milli takım sporcularının bile vadi aldığı 7 yüzücüsüyle 14-30 Orak Ayı 2023’te Japonya’nın Fukuoka kentinde düzenlenmesi planlanan 19. Acun Yüzme Şampiyonası’na hazırlanıyor.

“Erzurum’daki erdemli yükseklik benim üzere ilk deneme oldu”

Kulübün başantrenörü Matt Magee, AA muhabirine, kendisinin faziletli yükseklik kampına ilk defa, takımın ise 4 öğün geldiğini söyledi.

Faziletkâr irtifada önceki tecrübesi olduğunu tamlayan Magee, “Takıma bakir katıldım ve Erzurum’daki faziletli yükseklik benim üzere evvel tecrübe oldu. Buranın insanı çok ahbapça ve dostça.” dedi.

Magee, erdemli irtifa kampından önce esmer çalışmaları yaptıklarını rapor ederek, “Buraya gelmeden ilk yemeden içmeden fitness antrenmanları yapıyorduk. Faziletkâr rakımı seçmemizin sebebi, saf gelgel vücuda ongun geliyor. Bunun üzere Erzurum’u yeğleme ettik.” diye niteleyerek konuştu.

Kamp yapmaya 7 sportmen ile geldiklerini anlatan Magee, “Bu sporcuların 4’ü milli takıma gidecek. Japonya’dahi yapılacak Acun Yüzme Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Bu şampiyonada amacımız madalya vira etmek. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Bando Erzurum’a gelmeyi haddinden fazla seviyor, insanlarını çokça seviyoruz ve bu yüzden gene gelebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Share: