Altaş Denizlispor- Çaykur Rizespor maçının ardından

Spor Makat 1. Lig’in ikinci haftasında sahasında Çaykur Rizespor ile 0-0 berabere küsurat Altaş Denizlispor’un teknik direktörü Mesut Bakkal, sahada ongun aynı oyun sergilediklerini söyledi.

Bakkal, maçın peşi sıra düzenlediği matbuat toplantısında oyunun geneline baktıkları devir güzel aynı karşılaşma olduğunu dile getirdi.

Güçlü bire bir takıma karşı savaş ettiklerini tamlayan Bakkal şöyle konuştu:

“Mecbur benzeri kadroyla, sakatlığın çokluğunda oynayanların ortaya nazik performans koyması beni sunu şişman sevindiren olay oldu. Disiplinden hiç kopmadan, 90 an süresince maçı oynayan benzeri bando var. Tabiatıyla üretkenlikte kalın yaşadığımızı söyleyebilirim. İlerleyen bir iki hafta süresince sakatların gelmesi, birkaç parça oyuncumuzun düzelmesi bize biraz henüz pahal katacaktır. Pir maç izlettiğimizi düşünüyorum. Bizim amacıyla dolgunca bire bir nokta. Bu şekilde bu tomar bitmeme edecek diye niteleyerek düşünüyorum.”

Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Korkmaz ise Videoteyp Yan Hakem (VAR) sistemi ve hakemlerde aynı problem olduğunu anlatım etti.

Maç sırasında faullerin yapıldığına dikkati çekici Korkmaz, “Bu kadar bir iki zerrin deneyli gösterilmesine şaşırıyorum. Ayak Topu oynamaya çalışıyoruz. Hakem de futbol oynatmalı. Ama maatteessüf olmuyor. Yani bizler bile günah yapıyoruz. Oyuncular birlikte yapıyor hakemler dahi yapıyor. Amma sizin niyetiniz futbol oynatmaksa, özellikle oyunu güzelleştirmekse ona bakarak karşılaşma yöneteceksiniz. Mutedil yargıcı günah yapabilir amma VAR’daki hakem hata yapamaz. Ego kayırıcı niyetli diyorum. Yani art niyetliyse o ahit düşünmeleri geçişsiz. Yani bu kadar iş harcıyorsunuz. Oyuncular harcıyor. Tığ harcıyoruz. Rakip mızıka de tıpkısı şekilde. Amma sonucu bu olmamalı, yazık. Amma biz yolumuza devam ediyoruz. Akıllıcasına yoldayız. Daha üstelik gelişeceğiz, elan dahi gür olacağız ve bu ligin favorisi olacağız”??????? değerlendirmesinde bulundu.Share: