Altay-Yılport Samsunspor maçının arkası sıra

Spor Kaba Et 1. Yığın 2022-2023 sezonu önce hafta açılış maçında Yılport Samsunspor’a kişi sahasında 2-0 yenilen Altay’ın teknik sorumlusu Defa Yılmaz, “İlk maçta son biberli amma tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Yılmaz, maçın ardından planlı matbuat toplantısında pik karmakarışık başladıklarını, Yılport Samsunspor’un ise pik hareketli başladığını söyledi.

Golü yedikleri dakikaya kadar maçta üstünlüğün ellerinde olduğunu tamlayan Yılmaz, “Şansızlık, az buçuk birlikte hatır hatası gol oldu. İptal oldu, sonra Videoteyp Yan Hakem (VAR) sisteminden gol oldu. 2. nısıf pik gani başladık. Duran toplarla birçok pozisyona girdik. Oyuna benzeri ileri uç daha soktuk. Hırçın atakla sonuç anda 2. golü yedik. İlk maçta sonuç kötü ama biz oyundan futbolcuların verdiği, emekten çok memnunuz. Taktik ve maharet namına yüreklerini sahaya yansıttılar.” dedi.

Yılport Samsunspor Ustalık Direktörü Söz Şayan Bektaş ise edisyon benzeri karşılaşma olacağını bildikleri ifade etti.

Maça çokça ferah hazırlandıklarını anlatan Bektaş, şunları kaydetti:

“Hafta amacıyla çalıştıklarımızın aynısını zaman maçta baştan yaşamış olduk. Yaptığımız olağan hatalarla rakibe çokça sayıda fırsat verdik. Tıpkı bile rakibin yeryüzü mebzul yaptığı madde duran ve ince toplardan dönen toplar, buna üstelik haddinden fazla aşkın vesile verdik. Savunmamız ongun durdu ve direnç gösterdi. Bu büyüklüğünde cıvıl cıvıl tıpkı defans fail rakibe karşı, sayısızca fırsat kaçırdık. 4-5 lime fırsat vardı. Gol atmamız gerekiyordu. Çok şükür 2. golü bulduktan sonra maçı koparmış olduk. Bizim amacıyla muhteşem olan buradan 3 puanla dönmekti onu başardık. Oyuncularımı kutluyorum.”

Bektaş, Altay’lı futbolcuların sahada çokça iyice savaşım verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: