Amasya bili: CHP’den Amasya Valisi’nin AKP Yöneticileriyle Esnaf ve Karye Ziyareti Yapmasına Aksülamel: “Fehamet İmkanlarını Kullanarak El Ele Kol Kola Politika Yapması…

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın AKP Amasya İl Başkanı Ekrem Makat ve AKP yöneticileriyle şehirde esnaf ve karye ziyaretleri yapması tepki çekti. CHP Amasya İl Başkanı Toygar Sevindi, “Şehrimizde çözülmesi gereken birçok sıkıntı varken ihtişam imkanlarını kullanarak DOĞRU Partili temsilcilerle halk ele, kol kola yöntem yapması akseptans edilemez” dedi.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın AKP Amasya İl Başkanı Ekrem Ayak ve AKP yöneticileriylediğer AKP temsilcileriyle birlikte şehirde esnaf ve karye ziyaretleri yapması aksülamel çekti.

Yaşananlara tepki gösteren CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi, şunları söyledi:

“Tolerans kenti Amasya’mızda yakışmayan benzeri şekilde akıbet günlerde ilimiz valisi Mustafa Masatlı, erk partisi yani DOĞRU Parti temsilcileriyle beraber karye ve site gezileri yapmaktadır. Valimiz 14 Teşrinievvel 2022 tarihinde SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı’nın de bulunduğu tıpkı gök bilimi ile bu arada şehrimizde esnaf ziyaretleri yapmıştır. Bu ziyaretlere ilgilendiren paylaşımlar, AK Tümen İl Başkanlığı sayfasında paylaşılmasına karşın ilimiz valiliğine ait sosyal iletişim araçları hesaplarında paylaşılmamıştır.

“SELIM PARTİLİ TEMSİLCİLERLE UMUM ELE, BRANŞ KOLALAMA SİYASET YAPMASI KABUL EDİLEMEZ”

21 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise ilimiz valisi Masatlı, YANLIŞSIZ Öğür diyar teşkilatıyla beraber karye gezileri yapmış, bu gezilere ilişik paylaşımlar hem Valiliğimizin sayfasında hem bile YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığı sayfasında yayınlanmıştır. Sayın Valimize şehrimizde bambaşka siyasal partilerin da olduğunu unutmaması gerektiğini anımsatmak isteriz. İlimiz Valisi’ni şehrimizde çözülmesi gereken bir nice maslahat varken cesamet imkanlarını kullanarak AK Partili temsilcilerle ahali ele, branş kola yöntem yapması kabul edilemez. Aynı burada hele üstünde ara vermek istediğimiz başlık, ilimiz valisinin SELIM Partili temsilcilerle bu arada esnaf ve karye gezisi yapmasıdır.”

“BİR PARTİNİN ŞEVKET YÖNETİMİYLE ÖZDEŞLEŞMESİYLE VARILACAK BEKÇI ÇABUCAK BIRICIK PARTİ REJİMİ EVET”

Mavera yandan El Erki ve Cüretkâr (ILAÇ) Partisi Amasya Minval İlçe Başkanı Mahmut Sami Sözen ise “Bir partinin fehamet yönetimiyle özdeşleşmesiyle varılacak bekçi yalniz yegâne fırka rejimi peki” diyerek tepkisini dile getirdi.

“REFAKAT, AYRINTI GEREĞİDİR”

AKP Amaysa İl Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada ise şöyle dendi:

“Eleştiriye laf olan ziyaretlerinde sayın Valimiz, DOĞRU Parti Çorum Milletvekilimiz hemşehrisi ve andıran arkadaşı olan Ahmet Sami Ceylan’a refakat etmiştir. Teşkilatımız ise Amasya Milletvekilleri, İl Başkanımız ve Umumi Başkan Yardımcımız ile birlikte ayrı kulvarda esnaf müzakere yapmıştır. Konuk Milletvekilimiz ve Valimize biraz arkadaşımızın refakat etmesi letafet kuralları gereğidir.”

Share: