Ankara haberleri: Ankara’da otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden doktorun cenazesi toprağa verildi

Ankara’da otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren Gülhane Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde umumi cerrahi uzmanı yerine fariza yapan Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker’in (36) cenazesi, toprağa verildi.

Daha geçmiş askeri doktor kendisine fariza fail Doktor Binbaşı Peker’in cenazesi, Gülhane Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde düzenlenen askeri törenin arkası sıra Gülhane Camisi’hangi getirildi.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının peşi sıra Peker’in Türk bayrağına sarılı naaşı, merasim mangası tarafından cenaze aracına taşındı.

Daha sonraları Karşıyaka Mezarlığı’na götürülen Dr. Subutay Peker’in cenazesi, burada toprağa verildi.

Cenaze törenine, Peker’in ailesi ve yakınlarının yanında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kişmiri Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Ankara İl Afiyet Müdürü Mehabetli Niyazi Kurtcebe, Afiyet Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ister, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tababet Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ulvi Gülçelik, çokça sayıda emekli general ve çalışma arkadaşları katıldı.

“Gülhane’üstelik doğdu, hangi eyvah ki bugün Gülhane’den uğurluyoruz”

Cenaze töreninde konuşan Keyif Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Lazım, Peker’in Gülhane Hastanesi’nde dünyaya geldiğini belirtti.

Peker’in vefatından yağlık hüzünlü olduklarını vurgulayan Lüzum, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Yerini tavlandırmak çok ağırlık, haddinden fazla nazik, hastalarına alın çokça sevecen ayrımsız kişiliğe sahipti. Babası rahmetlik Yusuf Peker hocamızın görevi nedeniyle çocukluğundan itibaren kendisini tanıyoruz. Gülhane’bile doğdu, ne eyvah kim bugün Gülhane’den uğurluyoruz. Çokça sunturlu ayrımsız yere gidiyor. Babasıyla bire bir mezarı paylaşacak. Rahmetlik babası, bizlere oğlunu güç etmişti. Ben da buradan ifada geçmek isterim ki Subutay kardeşimizin eşi ve çocuğu birlikte daha çok Gülhane’nin ve bizlerin emanetindedir.”

Bir bala babası Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker, 22 Ilk Teşrin 2022’üstelik Eskişehir yolu üzerindeki tıpkısı ahzüita merkezi uğrunda D.K. idaresindeki otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirmişti.

Share: