Ankara haberleri! Nazır Aristokrat, Ankara’daki aşiret düğününe katıldı

ANKARA’birlikte, Pinyanişi aşireti doyum önderi gelişim insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu hareket insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin bir nice ilinin birlikte dar dışından birlikte İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan kısaca 3 bin davetlinin katıldığı çiftin aynı otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’da tüvana Pinyanişi aşireti kanaat önderi gelişim insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu hareket insanı Mehmet Helvalı’nın tıpkısı fakültenin sonuç sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın ötede otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan düğün töreni ile dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amme Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, YANLIŞSIZ Tümen 21’inci Devir Bingöl Saylav Hüsamettin Korkutata,  SELIM Öğür Van Mebus İrfan Kartal, Şırnak Saylav Rizgin Bağlanak, 23’üncü Periyot Kalaba Saylav Ayhan Yılmaz, 19’uncu Dönem Zonguldak Mebus Şanlı Teferruatlı, Ağrı Belediye Reisi Müddeiumumi Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Soylu Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin birçok ili ile az dışından dahi İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan tahminî 3 bin davetli katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası aksiyon insanı Teoman Zeydan’ın isteği üstüne sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar şarkıcı Ahu ile Hakkarili lokal sanatkâr Ateş Parçası Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU IRI BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini eden İçişleri Bakanı Aristokrat, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin temel ve babası üstelik Trabzonlu. Filhakika memleketin bir marifetiyle ayrımsız tarafına sunturlu ayrımsız bağlılaşım götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde geniş ayrımsız nüfusa erbap bir oymak. Bu özel günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi seçme şey burada. Şark ve Güneydoğu Küçük Asya’dahi hakeza ne kadar aktif insan tanıyorsam Allah’a şükürler olsun ki; kâffesi bugün bu salonda. Bu büyük ayrımsız dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler ayrımsız zamanda dostlukların genişlik büyük dayanışmasını ortaya koyarlar. Tanrı kimseyi dostundan fire etmesin” dedi.Damadın babası hisse senedi insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu girmek üzere özge yekpare konuklara teşekkürname etti. Zeydan, mevrut konukların eş ve damada takacakları ağırlık evet da hediyelerin gösterişten uzak, sınırlanmış olması üzere kapalı tıpkısı kasa kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Allah’ın rızasına resulün sünnetine uygun yapmaya dikkat gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu bahtiyar ve fena hâlde günümüzde yalnız bırakmadılar. Birbirinden kızıl davetlilerimizi ağırlamak bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı bire bir mutluluk ve güzellik kattılar” diye niteleyerek konuştu.

Share: