Antalya’da yaşanan sel felaketinde hasarın boyutu gün ağarınca ortaya imdi! İşte kentten son kareler…

Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde akşam saatlerinde etkisini artıran baran sele döndü. Alelhusus Kumluca’bile ilçenin tamamında çalışkan olan bora yağmur cihetiyle çokça sayıda evde feyezan yaşanırken vesait da uymazlık gördü.

EĞİTİME 1 DÖNÜŞ AÇIKLIK VERİLDİ

Aşırı yağmur kayran Finike ve Kumluca’dahi da eğitime ara yapılmak zorunda kalındı. Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, güzeşte öğleden sonraları başlayan ve akşam ezanı saatlerinden itibaren etkisini arttıran boğanak zımnında derelerin taştığını, kaza merkezinde bile baskın ve akarsu baskınları yaşandığını kaydetti. Birçok aile ve işyerinde hasar oluştuğunu belirten Erdemir, “Su baskınlarının yaşanmaya başlamasıyla alay malay lazım belediyemiz icap manşet kuvvetlerimiz muktezi tedbirleri alarak afeti sunma birkaç hasarla kandırmak üzere canla başla çalışıyorlar. Yaptığımız değerlendirmede ilçemizde birlik okullarımızı aynı çevrim süreyle dinlence etme kararı aldık. Bizler sahadayız, ekipler gelen ihbarları değerlendiriyorlar. İnşallah yeryüzü bir iki zararla bu afeti atlatırız” ifadelerini kullandı. beraber, ilçede etkisini sürdüren boğanak dolayısıyla ara sıra bölümsel elektrik kesintileri üstelik yaşanıyor.

CAN KAYBI VE YARALI YOK

Şuana büyüklüğünde birey kaydı evet da gaileli olmadığı belirtilirken, sabahleyin saatlerinde suların çekilmesiyle vatandaşlar evlerinden çıkabildi.

KABUS GİBİ BİR SABAHA UYANDILAR

Belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla, vatandaşlara evlerinden çıkmamaları, güvenli yerlerde kalmaları uyarısında bulunuldu. İlçe merkezinde hâkim dolayısıyla gâh araçlar sürüklendi, araçlarda mahdut kalanlar hareket makinelerinin sayesinde kurtarıldı. Antalya’nın iki ilçesinde yaşanan selde hasarın boyutu ahit ağarınca ortaya artık. İşte o kareler;

Share: