“Asrın felaketi”nin yaşandığı bölgelerden Çankırı’ya 75 depremzede geldi

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Çankırı’ya 75 depremzedenin geldiği bildirildi.

Çankırı Valiliğinden yapılan bağlanmış açıklamada, son günlerde içtimai medyada, Çankırı’ya gelen/gelecek olan depremzedelerle ilgilendiren türlü iddialar ve esassız söylemlerin yayıldığı belirtildi.

Kente bugüne büyüklüğünde depremden etkilenen 75 vatandaşın geldiği anlatılan açıklamada, bu vatandaşlardan 15’nin öğretmenevine, 50’sinin kentteki aynı otele, 10’unun ise milli eğitim bilimi müdürlüğü pansiyonlarına yerleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada, bu konuyla ilgili içtimai iletişim araçları ve gayrı mecralarda ortaya atılmış tez ve söylemlere saygınlık edilmemesi ve resmi kaynaklardan mevrut açıklamaların izlem edilmesi gerektiği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

“Misafirlerimiz amacıyla yardımda gezmek isteyen vatandaşlarımızın, cengel olmaması amacıyla yardımlarını öz başlarına yapmamaları, valiliğimizce oluşturulan eş güdüm merkezi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Araba Parkı ile itfaiye aracı müdürlüğündeki ‘Ayni Müzaheret Çokluk Noktaları’ ile irtibata geçmeleri akıllıca olacaktır.”

Share: