Atama ve görevden alma kararları Cumhur Reisi Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Ara Sıra vekâlet, çekicilik ve kuruluşlara ilişik atama ve görevden ahiz kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Takip ve Bütçe Başkanlığında bariz bulunan Çap Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Garaz Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Tolga Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında kilitsiz küreksiz mevcut başmüfettişliğe, denetmen Fulya İnci atandı. Bingöl Kasaba ve Kentçilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Mekân ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kayaç ile Aksaray Mekân ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Şans görevden alındı.

Uşak Kasaba ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Yer ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Mualla Zeren, Bingöl Yer ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Yer ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Galebe Bektaş, Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bartın Belde ve Kentçilik İl Müdürü Uca Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Umumi Müdürlüğünde yıldızlı mevcut Umum Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Kültür ve Turizm Bakanlığında kemiksiz bulunan Cıvıl Cıvıl İl Firez ve Turizm Müdürlüğüne Yener Çerge atandı. Şevket Tiyatroları Genel Müdürlüğünde bulutsuz mevcut Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.Share: