Ataşehir’de cali kelepçe satmaya müteharrik koca, suçüstü yakalandı! Kendisini, “düzme kelimesini anlamadım” diye niteleyerek savundu

Geçkin öğlen saatlerinde Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda 1 saat önceki Maltepe Fındıklı Mahallesi’nde mevcut ayrımsız kuyumcuya İkitelli’den gelen S.E. borcunun olduğunu belirterek eşinin Tokat’tan aldığını iddia ettiği bileziği bozdurmaya çalıştı. Kuyumcu Muratcan Kayhan incelediği bilezikten şüphelenmesi konusunda bileziğin düzme olduğunu keserek kontrol etmek istediğini söylemesi üstüne S.E bileziği alarak kuyumcudan artık.

DÜKKAN SAHİBİ FOTOĞRAFTAN TANIDI

Bunun üzerine Muratcan Kayhan, başka kuyumcuların bulunduğu gruba şahsın fotoğrafını atarak düzme değerli satabileceğini bildirdi. S.E elan sonradan Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde bambaşka ayrımsız kuyumcuya götürdüğü yapmacıklı bileziği kıymak amacıyla dükkana girdiği esnada gruba mevrut fotoğraftan fark eden dükkan sahibi, S.E.’yi polise ihbar etti.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Fenomen adına gelen polis ekipleri, kuyumcuların şikayetçi olması üstüne S.E.’yi yakalayarak yapmacıklı kızıl bilezik ile beraber polis merkezine götürdü. S.E.’nin iki kuyumcuda birlikte bağdaşmaz cümleler kullandığı belirtildi. S.E. kendini, “Ben yapmacıklı kelimesini anlamadım” diye niteleyerek savundu. S.E.’nin kuyumcuya geldiği anlar ve yapmacıklı bileziği satmaya çalıştığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

SAVUNMASI PES DEDİRTTİ

Cali bilezik satmaya müteharrik S.E., “Ben bu cevahirci arkadaşın dükkanında sordum bu arkadaş bana altının cali olduğunu, bununla dolaşmamam gerektiğini ve başıma sav alacağımı demiş ego anlamadım. Ben yapmacıklı kelimesini anlamadığım için buraya geldim, sordum yapmacıklı olduğunu belirtti hakeza gelişti. Memleketten alınmıştı, ben İkitelli’dahi fırında çalışıyorum. Baldıza 2 pasaj çeyrek altın borcum vardı. Ben bu bileziği evden alıp götüreyim dedim, çeyrek altın almak için. Refik bana gittiğimde düzme olduğunu söylemiş bende onu anlamadığım için buraya getirdim. Dediği kelimeyi anlamadım” dedi.

“SAFLIĞA YATIYOR”

Kuyumcu Muratcan Kayhan, “Benim dükkanıma geldi, buna bedel 2 lime çeyrek alacağım bende bileziğin yapmacıklı olduğunu söyledim. Bulunmayan dedi, hanımım Tokat’dan almış dedi. Abi dalavere meşveret bunu kesmem geçişsiz dedim, abi bile Tokat’tan aldığına dair kağıt olduğunu söyledi. Çıkarmasını istediğimde bu kere kağıt bulunmayan dedi. Daha Çok sonra Whatsapp grubuna yazdım buraya düşmüş. Abi biliyor saflığa yatıyor. Kesmem geçişsiz dedim, yok dedi. Abi biber dolması söylüyor tıpkısı numaralı ayyar” şeklinde konuştu.Share: