ATO, sınavda liyakatli olan tertipsiz sektörü çalışanlarını belgelendirdi

Ankara Ticaret Odasının (ATO) sektörlerin gelişimine müteveccih sunduğu mesleki yeterlilik belgelendirme çalışması kapsamında, sınavda muvaffakiyet kazanan müteferrik sektörünün çalışanları sertifikalandırıldı.

Odadan yapılan açıklamaya göre, ATO ile Ankara Perakendeciler Derneği teşrikimesai kapsamında planlı “Mir Danışmanı Düzem 4 Mesleksel Ehliyet Belgesi Sınavı”nı bütünler personele belgeleri verildi.

ATO Başkanı Gürsel Yağmur, GİMAT’ta düzenlenen şehadetname töreninde yaptığı konuşmada, sektörlerin iş gücü gereksiniminin nazik bölümünü karşılayan mesleki eğitimin, zincirin kocaman aynı halkası olduğunu bildirdi.

Baran, ATO yönetimi olarak üyelerinin sorunlarını çözebilmek ve bindi sağlayabilmek için faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek, “Faaliyetlerimiz beyninde yer kayran yetişek başlığı, ATO yerine sunduğumuz hizmetlerin sunu koca ayaklarından birini oluşturuyor. Kalifiye gelişim gücü amacıyla eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Burada zaman eğitimlerini tamamlayarak belgelendirilen arkadaşlarımız şanlı evsaf kazanmış şekilde çalışmalarına devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Baran, “Belgelendirme İçin Direkt Hibe–II Projesi” kapsamında bey ve pazarlama alanlarında mükemmellik kazandıran belgeleme programlarının, isteyen üyeler için devam ettiği bilgisini verdi.

Ankara Perakendeciler Derneği Başkanı Ramazan Gülhan da çalışmalarından kontekst ATO ve ATO İnovasyon Danışmanlık Terbiye AŞ’ye teşekkürname ederek, “ATO ile elan fazla iş birliği ve eş güdüm içinde koyulmak istiyoruz. ATO ile gelişigüzel perakendecilik sektörünün sorunlarında sesimizi elan yaşayan çıkartabileceğimize inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların peşi sıra sınavı başarıyla tamamlayarak “Mir Danışmanı Seviye 4 Mesleki Uzluk Belgesi” almaya hak kazanan çalışanlara belgeleri ikram edildi.

Share: