Aydemir’den siyasette huluskârlık çağrısı

SELIM Fırka Saylav İbrahim Aydemir, ‘Kim ki TBMM’da budun lehine bire bir konu kıymetiharbiye, aynı icraat ortaya koyarsa alır başımızın üzerinde taşırız. Muvafık aykırı ki olursa olsun. Ama aynı şeye tahammülümüz bulunmayan. Yalana, iftiraya müdahaleye, hataya, mir karıştırma girişimine tahammülümüz bulunmayan. ‘ dedi.

Aydemir Siyasi Gündemi Yorumladı

TBMM’birlikte gerçekleştirdiği matbuat toplantısında talih siyasal gündemini değerlendiren Saylav Aydemir, muhalefetin seçme meselede tevakki yaptığını, millete ve değerlerine kalbi yaklaşmadığını savunarak samimilik çağrısı yaptı.

‘Ulus lehine yegâne icraatleri yok’

‘Takiyenin sunma alasını eden CHP ve İYİ Öğür’nin tarzına cebin muazzez milletimize hatırlatmalarda bulunuyoruz’ diyen Milletvekili Aydemir, ‘TBMM’yi çalıştırmamak amacıyla umumi kurulda olmalarına rağmen sisteme girmeyip yok hasıl muhalefetin mürayi yaklaşımına dikkat çekiyoruz. Bunların Millet lehine tek icraatleri bulunmayan. ‘ diye niteleyerek konuştu.

‘Muhalefetin somut teklifi namevcut! ‘

Muhalefet partilerinin Kadro toplantıları gündemlerine özen calip Mebus Aydemir, ‘Muhalefetin takım toplantılarına bakın. Ne yapılıyor orada? biricik millet lehine ide var mı? Tığ nüfuz olursa şunları, şunları yapacağız diyerek bugüne kadar somut bir tane teklifleri var mı? Bire Bir kayıtları var mı? Yok. Hangi var elden iftira var, vakit kaybetmeden dolma var, ayrımsız bile düzentileme. ‘ dedi.

Aydemir Karayalçın’ın sözlerine ilgi çekti

HDP’in 6’lı masanın gizli ortağı olduğunu tamlayan Mebus Aydemir, CHP tandanslı Maksat Karayalçın’ın sözlerine meni ederek, ‘CHP’nin elan ilk umumi başkanlığını yapmış, CHP’üstelik vekillik yapmış, Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış birisi haddinden fazla boş şunu söylüyor: ‘Biz HDP ile çok elan içli dışlı doğmak durumundayız’ diyor. ‘Resmiyette şu anda görüşmüyoruz amma HD ile görüşmelerimiz devam ediyor. ‘ diyor. Celi aşikar ediyor bunu. Bu ne demektir? Bu İyi Fırka’ye diyor ki, ‘arkadaş seninle tığ aşikar ediyoruz görüşmeleri millete. Zira budun çokça tepkili HDP’ye. Amma HDP den üstelik vazgeçemeyiz. Onlarla da görüşüyoruz. ‘ diyor. ‘ diye niteleyerek konuştu.

‘Bunlarda ihtiraz var’

Saylav Aydemir, ‘Böyleyse ben dahi yürekten namına Atatürk’ün beraberinde olan insanlarımıza, milletimize, yurtsever insanlara, herkese söylüyorum; bunlarda takiyye var, bunlarda samimilik bulunmayan. Burada size gösterilen yüz bambaşka, dip tarafta icraatlar çokça daha bambaşka. O Hâlde erte ahuvah etmeme namına bugünden tedbirinizi alıp bunlara karşı burun koyun. ‘ dedi.

Cumhur ittifakının alevi yaklaşımı

Sunumunda Cumhur ittifakının Alevi yaklaşımının Cumhuriyet Altını Tarihinde benzeri geçmiş olduğunu, hükümetin Alevilere yönelik kendisine hususi açılımlar gerçekleştirdiğini anlatım fail Milletvekili Aydemir, ‘Bakın bizden evvel Alevilerin adı anılmazdı. Şimdi Alevilerle ilgili, çokluk evleri ile ilgili çokça şükür çok hususi açılımlar yapıyoruz. Bunlar Alevi kardeşlerimizin hakkıdır. Onların hepsi bizim yüreğimizde. Kâffesi bütün milletin eren benzeri parçasıdır bizim yüreğimizde. Öbürleri üzere hile söylemiyoruz yani. Dal planda apayrı şeyler düşünüp milletin önüne geldiğimizde takiyye yapmıyoruz. Samimiyiz.’ dedi

Aydemir’den vefa

2021 yılında emrihak fail İstanbul Milletvekili İsmet Buğulaşma ve Kahramanmaraş Milletvekili İmran Tığ ile 5. Diyanet İşleri Başkanı Ömer Nasuhi Bilmen’i mevt yıldönümlerinde yağmur ve minnetle namahrem eden Mebus Aydemir, ‘Ruhları çalgılı çağanaklı, mekanları behişt olsun. Eserleri, muazzez hatıraları ve değerlerimize vefalarıyla yüreğimizde yaşıyorlar. ‘ dedi.

Aydemir: ‘Uçma’yı rahmetle anıyoruz’

11 Teşrinievvel 2021’bile hakka vuslata aziz, AK Tümen kurucularından, 24.,25.,26. ve 27. çağ İstanbul saylav İsmet Buharlaşma’yı yağmur ve minnetle andıklarını belirten Saylav Aydemir, Uçma’nın mecmu yaşamında olduğu gibi siyasette de tevazu, ayrıntı, nezaket ve edep timsali bire bir koca olduğu, parlamentoda yöntem üstü bir sevgi ve saygıyla namahrem edildiğini bildirdi.

Aydemir: ‘Tığ Erzurum’u görgülü tıpkısı faziletli değerdi’

18 Son Teşrin 2921’üstelik yağmur deryasına taşınma eden DÜRÜST Tümen kurucularından Kahramanmaraş Saylav İmran Tığ’ın Erzurumlular indinde hususi aynı yer ve değeri bulunduğuna meni eden Saylav Aydemir, ‘Erzurum tanrı bilimi fakültesini bitirmişti. Erzurum’birlikte öğretim etmişti, altını çiziyorum, Erzurum’bile eğitim bilimi görmüştü amma Erzurum’u okumuş tıpkısı simaydı. Ondan üstelik çok istifade ettik. Iyice insandı. Onu üstelik hep gruplar yüreğine koymuştu. Vefatından duydukları duygulanma sıkıntı ben biliyorum. Allah ona dahi gani gür yağmur eylesin.’ niyazında bulundu.

‘Ömer Nasuhi Bilmen eserleriyle zekâ çizmiştir’

12 Teşrinievvel 1971’da Rahmeti Rahmana mülaki 5’ınci Din işleri Başkanı Ömer Nasuhi Bilmen’i, vefatının 51’inci yılında yağmur niyazlarıyla tanınmayan eden Mebus Aydemir, ‘Ahfadı olmaktan alım duyduğumuz, eserleriyle dimağımızı, doktrin ve mesajlarıyla yüreğimizi aydınlatan Ömer Nasuhi Bilmen, yalnız Erzurum’un değil, İslam aleminin mümtaz bilen ve şahsiyetlerindendi’ dedi.

‘O dadaşın ruhundan üstelik, ruhaniyetinden de istifade ediyoruz. Ayrımsız Erzurumlu kendisine onunla gelgel duyuyoruz. ‘ diyen Saylav Aydemir, ‘Hukk-ı İslamiyye ve Istılahat-ı Fıkhiyye Kmüsu, Büyük İslam İlmihali özellikle adına onlarca eserin müellifi Ömer Nasuhi Bilmen ruh mimarlarımızdandır. ‘kaydını düştü. – ERZURUM

Share: